آیا دندان قروچه لامینت دندان را از بین می برد؟
آیا دندان قروچه لامینت دندان را از بین می برد؟
بهمن ۴, ۱۳۹۵
از دندانپزشک میترسید؟
برای جراحی دهان آماده شوید!
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵

آیا لامینیت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟

آیا لامینیت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟

آیا لامینیت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟

چه زمانی لامینیت دندان منجر به بوی بد دهان می شود؟ چطور می شود که لامینیت دندان بوی بد دهان را به دنبال خواهد داشت؟ آیا واقعا چنین اتفاقی می افتد؟ بد نیست بیشتر درباره لامینیت دندان و چنین موضوعاتی درباره آن بدانیم.

هیچ شکی نیست که ونیرهای پرسلن می توانند لبخندی را برایتان بسازند که به نظر عالی برسید، اما گاهی اوقات برای این چهره عالی باید هزینه ای هم متحمل شد : آن هم اینکه بوی خیلی بدی می دهد.

اغلب بو می تواند با روش های اساسی دندانپزشکی درمان شود، اما در برخی موارد ممکن است نیاز به این داشته باشید که ونیرها جایگزین شوند.

بهداشت نامناسب دهان و دندان

شایع ترین دلیل بوی بد دهان بخاطر ونیر های پرسلن مشابه زمانیست که بدون ونیر پرسلن می باشید. بهداشت ناکافی دهان و دندان می تواند باعث تجمع باکتری های داخل دهان و اطراف دندان شوند. برخی از این باکتری ها بی هوازی هستند. یعنی به جای اکسیژن تنفس گوگرد می باشد. بخاطر همین تولید بسیار زیادی از این گوگرد منجر به بوی بد دهانتان می شود.

مطئن شوید که اطراف ونیر پرسلن تمیز می شود و مانند دندان های طبیعی می باشند.

آیا لامینیت دندان باعث بوی بد دهان می شود؟

بیماری های لثه

اگر به درستی کنترل نشود، باکتریهای دهانی لثه های اطراف دندان هایتان را آلوده می کنند. ممکن است به خاطر بهداشت نامناسب دهان باشد، اما برخی در معرض افزایش چنین خطری هستند آن هم به خاطر عوامل ژنتیکی یا وضعیت سلامتی شان. (دیابت، مثلا اینکه در خطر بیماری های لثه باشند)

در لثه و اطراف دندان هایتان به دنبال نشانه های قرمز یا ملتهب باشید. شامل آن هایی که ونیر پرسلن هم دارند. بیماری های لثه ای منجر به تحلیل لثه می شو د و شایع ترین دلیل آن ، شل شدن دندان است، که خیلی هم مهم است تا درمان شود.

پوسیدگی دندان

ونیر پرسلن از یک سطح دندان تان محافظت می کند، اما از بقیه آن ها خیر. که خود منجر به پیشرفت پوسیدگی می شود. این پوسیدگی ها جاهای خوبی برای تجمع باکتری های دهانی می باشند که در نهایت با حمله به مرکز دندان، سپس پالپ یا عصب دندان پوسیدگی را به دنبال دارند.

با توجه به مطلب پوسیدگی دندان در دندان های لمینیت شده ، اگر دندان های ونیر شده تان پوسیدگی درند، نیاز به پر کردن حداقل دارید. یا حتی نیاز به برداشتن ونیر و جایگزینی آن با تاج دندان که از سطح قابل مشاهده دندان محافظت می کند.

منبع : https://www.hiltonheadcosmeticdentistry.com

مطالب مرتبط :

اهمیت بهداشت دهان و دندان

غذاهایی که با خوردنشان نیاز به لمینت دندان ندارید!

مراقبت از لثه و دندان ها

اینستاگرام