ارتودنسی دندان کودکان به چه صورت انجام می شود؟
آموزش عادت های خوب دندانی
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
این نکات را درباره دندان هایتان جدی بگیرید!
آیا آرتروز با مسواک زدن ارتباطی دارد؟
آذر ۲۷, ۱۳۹۵

آیا لمینت دندان دائمی است یا خیر؟

راهی معجزه آسا برای از بین بردن زردی دندان

راهی معجزه آسا برای از بین بردن زردی دندان

لمینت دندان دائمی :

لمینت دندان یا ونیرها راه حلی عالی برای داشتن دندان های زیبا و سفید هستند. در واقع برای مشکلات زیبایی دندان که می توانند شکستگی، لکه های روی دندان، فاصله بین دندان ها، و دندان های کوتاه و کرم خورده باشند. ونیرها یا لمینت دندان به عنوان تغییری دائمی در نظر گرفته می شوند، به خاطر اینکه نیاز به حذف بخشی از مینای دندان می باشد تا در جای خودش فیت شود. این قسمت از دندان که قرار است برداشته شود، حدودا بین ۰٫۵ تا ۰٫۷ میلی متر است که اندازه بسیاری نیست.

 تقریبا اگر بخواهیم مثال واقعی تر بزنیم، اندازه ضخامت پوسته تخم مرغ می باشد و با روش های دندانپزشکی دیگری که مقایسه می شود، اندازه بسیار کم و کوچکی است. البته در بعضی شرایط دندانپزشک ممکن است تصمیم بگیرد ضخامت بیشتری را بردارد، ممکن است به اندازه ۱٫۵ میلی متر هم شود، که حدودا به اندازه ۱٫۱۶ ام اینچ می شود. معمولا هم به خاطر دو دلیل چنین تصمیمی می گیرند : ۱٫یکی در شرایطی است که قرار است ونیر با ضخامت بیشتری جایگزین شود. ۲٫بافت مینای دندان می باشد که بافت سختی دارد.

لمینت دندان دائمی است یا خیر

گرچه، هیچ پرکردگی تا آخر عمر دوام ندارد. میانگین عمر یک پرسلین ونیر ۵ تا ۱۰ سال است، بعضی هم تا ۱۵ سال طول می کشد. در طی زمان ونیرها عمر کوتاهتری به نسبت میانگین دارند، معمولا در حدود ۵ سال می شود. فرآیند رزین ونیرها هم خیلی حساس هستند، مخصوصا اگر خمیردندانی استفاده شود که خاصیت ساینده دارند. می توانید عمر کاپوزیت ونیرها را با پرهیز از استفاده آن ها طولانی کنید.

هنگامی که ونیرها شروع به شکستن، ترک برداشتن، و یا بی رنگ شدن می کنند،زمان آن است که فکر جایگزینی توسط دندانپزشک خوبی باشید. معمولا ونیرها باید با یکی دیگر جایگزین شوند، در طی زمانی که دارند فرسوده می شوند. اگر هم از عمری که کرده اند، رنج می برید و نارحتید، می توانید با دندانپزشکتان برای جابجایی و جایگزینی مشورت کنید.

منبع : https://www.animated-teeth.com ، http://www.dentistedwards.com

اینستاگرام