بهترین سن لمینت دندان
لامینیت دندان به همراه بوتاکس صورت!
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶
دندانپزشکی سامه کشاورزیان
اصلاح رنگ دندان با لمینت دندان
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۶

آیا لمینیت دندان باعث بیماری های لثه می شود؟!

دندان های سفید با سفید کردن دندان و کانتورینگ

دندان های سفید با سفید کردن دندان و کانتورینگ

سوالی که مطرح می باشد، اینست که بیماری های لثه در پی لمینیت دندان می باشند؟! باید بگوییم که نوع سوال می تواند ذهن شما را به خود درگیر کند. پس بهتر است نوع آن را صحیح کنیم : اینکه آیا بیماری های لثه ای در لمینیت دندان موثر می باشند؟! با پاسخ به این سوال و شرح بیماری های لثه ای برایتان می گوییم که مناسب است یا خیر.

آیا لمینیت دندان برای شما مناسب است؟!

لمینیت ونیرهای پرسلین یکی از تکنیک های نوآورانه دندانپزشکی می باشند که دندان هایتان را بازیابی می کنند و رنگ و شکل آن را ها بهبود می بخشند. این طور است که حتی از دندان اصلی تان هم بهتر به نظر می رسند. اما پرسلین خود یک ماده سرامیکی می باشد که در یک اجاق با حرارت بالا می پزد، تا زمانی که شیشه ای شکل شود. فنجان های چای عتیقه مادربزرگ ها ممکن است از همین پرسلین ساخته شده باشند. پرسلین های دندانی خصوصا ساخته شدند که رنگ دندان را تغییر داده و شفافیت طبیعی مینای دندان را به آن برگردانند. ونیر هم یک پوسته یا روکش می باشد که جلوی آن مصنوعی است. پرسلین های دندانی می توانند با ونیر های مورد استفاده ترکیب شوند تا سطح مینای دندانتان را به شما برگردانند.

لمینیت دندان

لمینیت چیست؟

لمینت ساختاریست که توسط دو یا چند لایه از مواد با هم ساخته شده است. ونیرها و پرسلین های دندانی ترکیبی، اشاره به ترکیب باندینگ و پرسلن ونیر مینای دندان دارند.

فرم های متعددی از بیماری های لثه یا پریودنتیت می باشد. رایج ترین آن ها شامل موارد زیر است:

پریودنتیت تهاجمی : در بیمارانی دیده می شود که ویژگی های رایجی از جمله از دست رفتن چسبندگی سریع، تخریب استخوان دارند.

کرونیک پریودنتیت : در نتیجه التهابی است که در بافت های دندان می باشد، اینگونه است که استخوان از بین میرود. بیماری که در بزرگسالان شایع است.

بیماری پریودنتال نکروزان : یک عفونت ناشی از نکروز بافت های لثه، لیگامان پریودنتال و استخوان آلوئولار می باشد. این ضایعات اغلب در افراد مبتلا به بیماری های سیستمیک مثل HIV، سو تغذیه و سیستم ایمنی ضعیفی دارند رخ می دهد.

به همین دلیل توصیه می شود در صورت داشتن این بیماری قبل از اقدام هر گونه خدمات زیبایی با دندانپزشک خود مشورت کرده و او را در جریان این موضوع بگذارید.

 

اینستاگرام