اصلاح طرح لبخند
بهترین راه حل برای بهترین طراحی لبخند
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶
دندانپزشکی زیبایی در رسانه های اجتماعی
اهمیت رو به رشد دندانپزشکی زیبایی در رسانه های اجتماعی
خرداد ۱, ۱۳۹۶

ارتودنسی زیبایی

ارتودنسی زیبایی

ارتودنسی زیبایی

ارتودنسی زیبایی یا Cosmetic orthodontics یک شاخه ای از دندانپزشکی می باشد که به اصلاح انحرافات دندانی می پردازد تا دندان هایی زیباتر و مرتب تر (به جهت زیبایی) تحویل شما دهد. معمولا ارتودنسی زیبایی شامل استفاده از براکت هایی می باشد که دندان ها را حرکت می دهد و به سر جای قبلی شان بر می گرداند.

با ارتودنسی زیبایی به دندان های ایده آلتان خواهید رسید. دندان هایی مرتب و زیبا و یکدست که لبخندی زیبا و بسیار جذاب هم برایتان به همراه دارد.

ارتودنسی که مناسب انواع دندان هایی که سرجایشان نیستند، می باشد :

اگر از خنده یا لبخندتان خسته شده اید، و در تلاشید که بیشتر مخفی نگه دارید، درمان ارتودنسی به این مشکل کمک کرده و لبخند زیبایی را تحویل شما می دهد. فرقی ندارد چند ساله هستید، هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

  • دندان های نامرتب ـ فضای کافی برای دندان های دیگر نیست.
  • دندان های فاصله دار ـ فاصله بین دندان ها افتاده است.
  • دندان های Proclined
  • دندان های Retroclined ـ دندان هایی ک زاویه دار هستند.

ارتودنسی زیبایی

براکت هایی که در گذشته برای ارتودنسی استفاده می شده، فرم استانداردی برای دندان های نامرتب داشته و تا حد ممکن مشکلات مرتبط با دندان را حل می کرده است. براکت های دندانی به جهت مشکلات دندانی ناشی از TMJ می باشند، که در این حالت حرکت فک برای گاز گرفتن یا جویدن سخت می باشد. این براکت ها به جهت پزشکی استفاده می شوند، اما مسائل زیبایی دندان را تحت تاثیر قرار می دهند، مثلا بهبود یک لبخند با دندان های کج وکوله. با ارتودنسی نه تنها زیبایی دوباره به دندان هایتان داده می شود، بلکه عزت نفس و اعتماد به نفس فرد را بهبود می بخشد. داشتن دندان های مرتب یکی از مهمترین فاکتورهای داشتن لبخندی جذاب است.

مطالب مرتبط :

مراقبت از دندان های ارتودنسی شده

Aligners های نامرئی چیست؟

لامینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی؟

اینستاگرام