دندان های سفید با سفید کردن دندان و کانتورینگ
آیا لمینیت دندان باعث بیماری های لثه می شود؟!
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶
ترس از دندانپزشکی
جلوگیری از ترس دندانپزشکی
اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶

اصلاح رنگ دندان با لمینت دندان

دندانپزشکی سامه کشاورزیان

اگر دندان های شکسته، کج، زرد یا لک شده دارید و به دنبال راهی هستید تا از این دندان ها خلاص شوید، به شما راهی عالی و ماندگار معرفی می کنیم. بد نیست سری به دندانپزشکی زده و از لمینت دندان بپرسید! با لمینت دندان نه تنها دندان های کج و شکسته تان ترمیم می شوند، بلکه لکه های دندان تان نیز از بین می رود و سفید می شود.

پرسلین ونیر ها یا لمینت دندان اغلب اوقات ونیر دندان نامیده می شوند و به جهت درمان مشکلات دندانی پیشنهاد می شوند. با لمینت دندان یا بعبارتی ونیر دندان رنگ و شکل دندان را می توان تغییر داد. برای یک طرح لبخند زیبا از لمینت دندان می توان استفاده کرد.

اغلب اوقات جایگزین های تاج دندان همین ونیرها می شوند. قطعات بسیار نازکی که ساخته شده از پلاستیک و پرسلین می باشند. سپس به سطح جلویی دندان می چسبند و نیازی به بی حسی ندارند. برای درمان دندان هایی که شدید آسیب دیدند، یا رنگشان را از دست داده اند و سوراخ های ریزی روی دندان بوجود آمده، بسیار مناسبند.

رنگ لمینت دندان

برخلاف تاجهای دندانی، نیاز نیست دندانپزشک سطح زیادی از دندان را بردارد. مهم این است که از دندانپزشک زیبایی بپرسید چقدر از دندان برداشته می شود. بعضی وقت ها نیاز هست که بخشی از سطح دندان برداشته شود، که خطر تروامی دندانی را افزایش می دهد. ونیرهای سفارشی یا لمینت دندان سفارشی مستقیما به دندان چسبیده می شود. معمولا هزینه هاش هم کمتر از وصل تاج دندان است. مزایایی که ونیرها دارند، لکه نمی گیرند، بخاطر همین خیلی محبوبند. دوام ونیرها هم باعث شده تا ۱۰ الی ۱۵ سال ماندگار باشند.

دندانپزشک ونیر را با آب یا گلیسیرین روی دندان ها قرار می دهد تا رنگ و شکل آن را با دندان های دائمی تان مقایسه کند. بعد از آن دندان با مواد شیمیایی تمیز می شود . زمانی که چسب بین ونیر و دندان قرار دارد، یک پرتو نور هم برای محکم تر شدن چسب تابیده می شود.

مطالب مرتبط :

آیا لمینیت دندان باعث بیماری های لثه می شود؟!

برای لمینیت دندان آماده شوید!

دندان های صاف و درخشنده با لامینت دندان

اینستاگرام