مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
دی ۱۹, ۱۳۹۵
این نکات را درباره دندان هایتان جدی بگیرید!
کشیدن سیگار الکترونیکی سلولهای دهان را می کشد!
دی ۲۷, ۱۳۹۵

بهترین روش برای داشتن دندان های زیبا

دندان های زیبا با دندانپزشکی زیبایی, لمینت دندان

دندان های زیبا با دندانپزشکی زیبایی, لمینت دندان

با دندان های زیبا ، لبخند زیباتر خواهید داشت؛ البته با دندانپزشکی زیبایی!

این روزها برای داشتن دندان های زیبا افراد بسیاری از روش های دندانپزشکی زیبایی را دنبال می کنند. دندانپزشکی زیبایی حیلی پرطرفدار است؛ این روندها گرفته از سفید کردن دندان تا بستن فضای خالی بین دندان ها و جایگزین کردن دندان. دندانپزشک ها بخش گسترده ای از ابزار و تکنیک ها را می دانند که برای بهبود ظاهر دندان ها و لبخند شما می باشند.

قبل از تصمیم به انجام هر روش زیبایی مهم است که بدانید مزایا و معایب یا عوارض آن ها چیست. از جمله روش های موجود برای داشتن دندان های زیبا را در ادامه برایتان آورده ایم :

۱٫سفید کردن دندان

در گذشت زمان دندان ها ممکن است لکه شوند یا زرد شوند. خصوصا بخاطر سیگار کشیدن، یا داروهای خاصی خوردن، و غذاها و نوشیدنی هایی که در اطرافمان می باشد؛ مانند چای و قهوه. با استفاده از یک روش شیمیایی، دندانپزشکتان دندان هایتان را با سفید می کند. دندانپزشک یا شما را در مطب درمان می کند، یا اینکه روش های خانگی را برایتان پیشنهاد می کند.

ممکن است با روش های خانگی راحتتر باشید. اما بسته به پروکسایدی که استفاده می کنید، ۲ تا ۴ هفته یا طولانی تر زمان می برد. سفید کردن دندان ها در مطب می تواند در یک جلسه یکی دوساعته یا بیشتر هم طول بکشد.

فقط به فکر این نباشید که دندان ها را سفید کنید. با رعایت بهداشت دهان و دندان به صورت روزانه با مسواک زدن، دوبار در روز، نخ دندان کشیدن، حداقل یک بار در روز، شستشو با دهانشویه بصورت روزانه می توانید دندان های سفیدتر داشته باشید.

دندان های زیبا با دندانپزشکی زیبایی, لمینت دندان

۲٫باندینگ :

باندینگ ممکن است که ظاهر دندان هایتان را بهبود بخشد. در مواردی که بین دندانهایتان فاصله باشد، یا اینکه شکست باشند، ترک برداشته باشند و غیره. دندانپزشکان از مواد باندینگ استفاده می کنند تا حفره های کوچک را پر کنند یا از ریشه دندان محافظت کنند.

این روش می تواند توسط دندانپزشک در مطب انجام شود. یا با استفاده از ایچینگ که مواد همرنگ دندان استفاده می شود. یا گاهی اوقات کامپوزیت های رزین که مستقیما به سطح دندانی که نیاز است زده می شود. تا چند سال هم دوام دارد. احتمال این وجود دارد که دیگر انواع ترمیم دندان شکسته داشته باشید یا دندانی که لک شده باشد.

۳٫ونیرها :

این پوسته های سفارشی معمولا از پورسلین ساخته شده اند. گاهی هم پلاستیکی هستند. قسمت های جلویی دندان را می پوشانند تا رنگ و شکل آن ها را تغییر دهند. ونیرها عمر بیشتری نسبت به باندینگ دارند. ازجمله ایرادهایی را رفع می کنند به شرح زیر است :

-فاصله بین دندان ها

-دندان های خراب شده یا ترک برداشته

-دندان هایی که به طور دائمی رنگشان تغییر کرده

-دندان هایی با شکل نامناسب

-دندان های یک مقدار کج

۳٫تغییر شکل مینای دندان و کانتورینگ

تغییر شکل مینای دندان و کانتورینگ شامل برداشتن و یا فرم دادن مینای دندان می باشد که به بهبود ظاهر دندان ها کمک می کند. دندانپزشکان این رویه را با باندینگ ترکیب می کنند. اغلب طول، شکل، یا جای دندان تغییر می کند و کانتورینگ هم می تواند تاثیر داشته باشد :

۱٫دندان های کج یا روی هم رفته

۲٫دندان های نامنظم

۳٫مشکلات نیش کوچک

منبع : www.webmd.com/oral-health/america-asks-12/cosmetic-dentistry

مطالب مرتبط :

آیا مسواک زدن با جوش شیرین دندان را سفیدتر می کند؟

لبخندی زیبا نه تنها با لامینت دندان بلکه با روش های دیگر!

۱۰ استفاده شگفت انگیز خمیردندان های سفید کننده

اینستاگرام