مراقبت از لثه و دندان
مراقبت از لثه و دندان ها
دی ۴, ۱۳۹۵
مسواک زدن دندان ها
چرا مسواک زدن انقدر مهم است؟
دی ۶, ۱۳۹۵

خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری

خدمات دندانپزشکی در بارداری

خدمات دندانپزشکی در بارداری

آیا انجام دادن خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری خطرناک است؟

سوالات درباره بارداری و کار دندانپزشکی از رایجترین سوالاتیست که مادران انتظار دارند. شستشو و تمیزکردن دندان ها و معاینات سالانه در طی بارداری نه تنها ایمن نیست، اما پیشنهاد می شود. به خاطر افزایش سطح هورمون در زمان بارداری، باعث تورم لثه، خونریزی می شود و غذاهایی که گیر کرده اند، سوزش لثه را بیشتر می کنند.

کار دندانپزشکی در دوران بارداری ضروریست تا از عفونت های دهانی و دندانی جلوگیری شود. از جمله بیماری لثه، که مربوط به نوزادان زودرس می باشد.

درباره انجام کار های دندانپزشکی در دوران بارداری چطور؟

کار و خدمات دندانپزشکی در دروان بارداری، مثل پر کردن حفره های دندان و تاج، باید به منظور کم کردن عفونت انجام شود. اگر کار دندانپزشکی در دوره بارداری انجام شد، دومی ایده آل است. یک بار که به سه ماهه سوم وارد شدید، ممکن است روی پشت خوابیدن برایتان سخت باشد. ایمن ترین اقدام عقب انداختن همه کارهای ضروری دندانپزشکی به بعد از تولد است.

خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری

گرچه گاهی اوقات کارهای دندانپزشکی اورژانسی مثل کانال ریشه، یا کشیدن دندان، ضروری می باشد. درمان های اختیاری مثل سفید کردن دندان ، و دیگر اقدامات دندانپزشکی زیبایی باید به بعد از بارداری بادی انداخته شود. بهتر آن است که از کار های دندانپزشکی در دوران بارداری پرهیز شود و اجتناب از هر کاری که رشد نوزاد را به خطر می اندازد، حتی اگر حداقل باشد.

x-ray برای کارهای دندانپزشکی در دوران بارداری چطور انجام می شود؟

عکسبرداری با اشعه ایکس به طور کلی در طی تست های سالانه انجام می شود، که می تواند معمولا تا بعد از تولد جنین عقب بیافتد. اشعه ایکس برای کارهای دندانپزشکی بسیار ضروری می باشد. خصوصا برای موارد اورژانسی بسیار لازم است.

منبع : http://americanpregnancy.org

مطالب مرتبط :

سلامت دندان ها با محکم کردن دندان ها

اینستاگرام