لامینت یا لمینت دندان
لامینیت کامپوزیت یا سرامیک
شهریور ۲۸, ۱۳۹۵
لامینت دندان و سوال های رایج درباره آن
سوالات رایجی که درباره لمینت دندان ممکن است برایتان پیش آید!
آبان ۱۰, ۱۳۹۵

درمان بدرنگی دندان با لمینیت دندان

مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان

مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان

لمینیت دندان یا لامینیت دندان یکی از سریعترین و مؤثرترین روشهای درمانی برای دندانهای بدرنگ (به دلیل استفاده از تتراسایکلین، فلوراید وغیره ) یا ساییدگی مینای دندان، پوسیدگی سطحی ، یا دندانهای جلویی فاصله دار،کوتاه، کمی لب پر شده ویا کج میباشد .

لمینیت دندان ونیر بسیار باریک

در ابتدای کار لازم است به منظور ایجاد فضا برای ونیر / لمینیت دندان حدود ۰/۵ تا۱/۲ میلی متر از سطح مینای دندان تراشیده شود . امروزه با وجود تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته اروپایی ونیر های بسیار باریکی تولید میشوند . ونیرهای بسیار باریک بین ۰/۳ تا ۰/۵ میلی متر ضخامت دارند .اما درجه سختی آنها ۴۰۰ ام پی ای است ( درجه سختی دندان واقعی بین ۸۰ تا ۱۲۰ ام پی ای می باشد) لمینیت دندان با رنگهای بسیار طبیعی می توانند هر گونه بدرنگی و بدشکلی دندان راتنها طی دو جلسه بپوشانند و لبخند زیبا و کاملا” جدیدی را به شما هدیه کنند.

لامینیت دندان,لمینیت دندان

مراحل انجام کار لمینیت دندان

معاینه، گرفتن عکس و بررسی وضعیت کلی دندانها از جمله کارهایی است که در اولین جلسه انجام می شود. از زوایای مختلف داخل و خارج دهان برای بدست آوردن طرح لبخند ایده آل از چهره شما با استفاده از نرم افزار طراحی لبخند، عکسهایی گرفته می شود.پس از موافقت شما با طرح دندان و انتخاب فرم و رنگ دلخواه ،  درباره ساخت ونیر مناسب شما تصمیم گیری می شود.

معمولا” جلسه دوم یکی دوروز بعد از جلسه اول است. ونیر شما پس از ضدعفونی دندانها بوسیله موادی که منحصرا” مخصوص ونیرهای بسیار باریک هستند، چسبانده می شوند 

لامینیت دندان برای مرتب کردن دندانهای نامرتب بکار میرود. این روش نیز با دو جلسه درمان امکان پذیر است.در طی جلسه اول دندانپزشکان پس از موافقت شما با طرح  لبخند بخش بسیار کوچکی از سطح مینای دندان شما را می تراشند. سپس شروع به ساخت ونیر لامینیت می کنند. معمولا ونیرها ضخامتی بین ۰/۵ تا ۱/۲ میلی متر دارند و می توانند عیوب قابل توجهی از دندانهای شما را بپوشانند

در جلسه دوم سطح دندانهای شما با رزین یا چسب مخصوصی پوشانده می شود.سپس ونیرها را روی دندانها قرار می دهند.برای استحکام چسب از اشعه ای با فرکانس بالا استفاده می شود. در نتیجه دندان شما بسیار واقعی و طبیعی به نظر می رسد.

هر دو نوع ونیر از رنگ یکسانی برخوردارند و هر دوی آنها می توانند لبخند زیبایی به شما هدیه کنند. بدون شک ونیر بسیار باریک گزینه بهتری می تواند باشد، زیرا نیازی به تراشیدن دندانهای شما ندارد.

زمان مورد نیاز برای انجام گذاشتن ونیر:

  • دوروز برای ۱ الی ۴ ونیر
  • ۳ الی ۵ روز برای ۵ ونیر و بالاتر

 

اینستاگرام