سوالات رایجی که درباره لمینت دندان ممکن است برایتان پیش آید!

مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان
درمان بدرنگی دندان با لمینیت دندان
آبان ۱۰, ۱۳۹۵
دندان های زیبا با دندانپزشکی زیبایی, لمینت دندان
بایدها و نبایدهای لازم بعد از لامینت دندان
آبان ۱۱, ۱۳۹۵

سوالات رایجی که درباره لمینت دندان ممکن است برایتان پیش آید!

لامینت دندان و سوال های رایج درباره آن

لامینت دندان و سوال های رایج درباره آن

همانطور که درباره لمینت دندان می دانید، صفحاتی هستند از جنس کامپوزیت که بدون تراش و با حداقل آماده سازی سطح بیرونی دندان های جلو قرار می گیرند و برای زمانی لامینت دندان را استفاده می کنند، که دندان بد رنگ شده باشد یا اینکه تغییر شکل داده باشد. اما در این بین سوالاتی ذهن بیمار و یا مراجعه کننده را درگیر خواهد کرد که در ادامه بررسی می کنیم :

لمینت دندان

زمانی که لیمینت دندان انجام می شود، چه اتفاقی می افتد؟ و آیا پوسیدگی دندان در آینده اتفاق می افتد؟

یکپارچگی دندان های روکش شده یا لمینت شده تنها زمانی به خطر می افتد که با دندان های داخلی پیوند می خورد. پوسیدگی زیادی رخ نمی دهد تا زمانی که به طور منظم دندان ها را نخ دندان کشیده و مسواک به همراه خمیردندان را فراموش نکنید. به طور کلی، مشاوره خوبی که در حوزه دندانپزشکی می توان در این باره داد این است که مصرف قند را کم کنید و تعداد وعده های غذایی تان را طوری تنظیم کنید که از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید.

سوال دیگر طول عمر لمینت دندان است که چقدر می باشد؟

شاید دغدغه بعضی این باشد که ممکن است لمینت از دندان جدا شود یا اینکه به مرور پوسیده شود، اما اگر درست نصب شده باشد نگرانی درباره جدا شدن لامینیت دندان نخواهد بود. این روکش ها بین ۷ تا ۲۰ سال عمر دارند. در حالی که خود لمینت مصنوعیست و زنده نیست، اما دندان یا دندان هایی که به آن ها وصل شده است، یا بافت های لثه که زنده هستند و طبیعی، ممکن است تغییر کنند. به طور مثال، بافت لثه پوششی روی ریشه دندان می باشد. اگر لمینتی هم در بیاید معمولا می تواند متصل شود یا اینکه جایگزین شود.

اگر به طور مثال دندان های بالایی تان لامینت شده باشد، دندان های پایینی زرد رنگ یا رنگ دیگری به نظر می آیند؟

به طور قطعی این یک فاکتور بسیار مهمی است که در زمان ارزیابی و طراحی لبخند روی آن بحث می شود و به اینصورت همه چیز منطبق و به خوبی درخواهد آمد. بعضی از بیماران هم دندان های پایینی را سفید می کنند(بلیچینگ) تا از تطبیق بهتر آن مطمئن شوند.

آیا این محافظ دندان یا لمینت دندان با چیزهایی مثل چای، قهوه و غیره لک می شود؟

باید بگوییم که هیچ لکی نمی گیرند. گرچه اگر دندان های شما زمینه لک شدن را داشته باشند، باید سعی کنید که این عادت های چای خوردن و غیره را کم کنید. پس با مراقبت های بهداشتی دهان و دندان احتمال این موضوع را کن کنید.

اینستاگرام