دندان های زیبا با دندانپزشکی زیبایی, لمینت دندان
بایدها و نبایدهای لازم بعد از لامینت دندان
آبان ۱۱, ۱۳۹۵
خلاص شدن از لکه قهوه روی لمینت دندان
چطور لکه قهوه روی دندان لمینت شده را از بین ببریم؟
آبان ۱۵, ۱۳۹۵

عوارض جانبی لمینت دندان چه می باشد؟

لمینت دندان و عوارض جانبی آن

لمینت دندان و عوارض جانبی آن

لمینت دندان هم همانند دیگر خدمات دندانپزشکی، مانند ایمپلنت و غیره عوارض جانبی به همراه خواهد داشت.

لمینت دندان هم یک فرآیند دندانپزشکی غیر قابل بازگشت است. بیشتر مردم هم به دنبال آن هستند تا دندان های زیبایی داشته باشند. یک درمان زیبایی می باشد که شامل روکش ای رنگ دندان، نازک و کاملا سفارشیست. دندانپزشک های واجد شرایط و حاذق چنین پوششی را قرار می دهند.

لمینت دندان مشکلاتی مثل رنگ، اندازه، و شکل مرتبط با دندان ها را حل می کند. اما گاه یکسری عوارض جانبی ناخواسته هم دارند.

عوارض جانبی لمینت دندان چه می باشد؟

عدم تطابق رنگ : سایه لمینت دندان، و رنگ دندان زیری، و رنگ ماده ای که قرار است وصل شود، نشان می دهد که چقدر این دو به هم شباهت خواهند داشت. اگر دندانپزشکتان این سه مورد را در نظر نگیرد، لیمینت دندان با دندان های کناری تطبیق نخواهد بود. شاید بعضی از لمینت های دندانی که دندانپزشک در حال وصل است، لک شوند. پس باید در این باره بسیار دقت نمود. زیرا ممکن است قابل تغییر نباشد و یا بتوان درستش کرد. در صورتیکه رنگ اصلی لمینت دندان معمولا تا ۵ یا ۱۰ سال ثابت می ماند.

مشکل جایگذاری لیمینت: زمانی که دندانپزشکان لیمینت را به درستی قرار نمی دهند، مشکلاتی از قبیل پیکور یا پوسیدگی لایه خارجی دندان پدید می آید. سایر مسائل مربوط به این موضوع شامل لیمینت های با لبه های ضخیم، می باشد. این موضوع باعث می شود که نخ دندان کشیدن، یا مراقبت های بهداشت دهان و دندان سخت شود.

دندان های حساس : برای قرار دادن لمینت دندان نیاز است بخشی سطحی از مینای دندان برداشته شود. به خاطر همین، ممکن است دندان بعد از آن حساس شود. مخصوصا زمانی که چیز سرد یا گرم می خورید. اگر دندانپزشک مقدار زیادی بردارد، پالپ داخل دندانتان از بین میرود.

آسیب دیدگی لمینت : بعضی افراد خاص برای اینکار مناسب نیستند، بخاطر عادات دهانیشان. مثلا، افرادی که از دندان هایشان سخت کار کشیدند، معمولا ضعیف تر و آسیب پذیرترند. مخصوصا زمانی که چیزی می جوید. موادی مانند یخ، چیزهای سفت، یا ناخن یا مداد. این عادت ها می توانند فشار زیادی به لامینت دندان بیاورند و باعث شل شدنش شوند.

اینستاگرام