غذاهایی که با خوردنشان نیاز به لمینت دندان ندارید!

این نکات را درباره دندان هایتان جدی بگیرید!
آیا آرتروز با مسواک زدن ارتباطی دارد؟
آذر ۲۷, ۱۳۹۵
حقیقتی تلخ درباره مسواک هایی که مصرف می کنید!
حقیقتی تلخ درباره مسواک هایی که مصرف می کنید!
آذر ۲۹, ۱۳۹۵

غذاهایی که با خوردنشان نیاز به لمینت دندان ندارید!

اهمیت بهداشت دهان و دندان

اهمیت بهداشت دهان و دندان

لمینت دندان به طور طبیعی داشته باشید! با رژیم غذایی درست و غذاهای خوب!

غذاها و میوه هایی عالی که با خوردن آن ها نیازی به خدمات دندانپزشکی زیبایی همچون سفید کردن دندان و لمینت دندان نخواهید داشت!

مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و دیگر تمرین های بهداشت دهانی که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان، سوراخ و حفره های دندانی، و بیماری های لثه مهم هستند. اما می دانستید که انواع غذاهایی که می خورید هم نقش مهمی در سلامتی شما دارد، مخصوصا لبخند زیبا؟

والدین اغلب به بچه هایشان می گویند : ” شکلات زیاد نخور.” اما برای سلامت مطلوب دهان و دندان فقط نباید نخوردن غذاهای بد را محدود کرد. بد نیست بهترین غذا ها را به رژیم غذایی تان اضافه کنید. بهترین غذا برای دندانهایتان همان هایی هستند که اسید را خنثی می کنند، مواد معدنی و ویتامین ها هم برای ترمیم مینای دندان، و تحریک تولید بزاق دهان بسیار مناسب می باشند. این نکات ساده را دنبال کنید تا دندان هایی به سفیدی مروارید به شما دهد.

لبخندی زیبا با لمینت دندان

۱٫شیر

شیر محصولی روزانه می باشد که کلسیم و فسفات به همراه ویتامین D فراهم می کند، که به بدن کمک می کند کلسیم کافی را دریافت کند. همه این مواد مغذی برای سلامتی دندان ضروری هستند و استخوان ها را محکم می کنند. نوشیدن شیر به طور روزانه مینای دندان را محکم و ترمیم می کند. اگر به شیر یا لاکتوز آن حساسیت دارید، می توانید شیر سویا بنوشید که می تواند به عنوان جایگزینی غنی شده با کلسیم استفاده شود.

۲٫پنیر

پنیر یک غذای عالی است تا دندان ها را سالم و محکم نگه دارید. پنیر دارای کلسیم و فسفات می باشد که به خنثی کردن اسید در دهان کمک می کند، و کازئین که به تقویت سطح دندان هایتان کمک می کند.

۳٫سیب

خوردن سیب بزاق دهان را زیاد می کند و از حفره های دهانی جلوگیری می کند. به علاوه، ویتامین ها و مواد معدنی زیادی هستند که به سلامت کلی دهان کمک می کنند. سعی کنید یک سیب را بعد از شام بخورید که کمک کند بین دندانهایتان تمیز شود.

۴٫پرتقال

پرتقال غنی از کلسیم، ویتامین C و D می باشد، و دیگر موادی که بسیار برای سلامت دهان و دندان مناسب هستند. آب پرتقال به طور طبیعی دهان را با از بین بردن باکتری های مضر تمیز می کند و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

منبع : http://www.top10homeremedies.com

اینستاگرام