لامینیت دندان؛ از بین بردن لکه های روی دندان
آیا مسواک زدن با جوش شیرین دندان را سفیدتر می کند؟
آبان ۱۶, ۱۳۹۵
لامینیت دندان؛ از بین بردن لکه های روی دندان
لمینت دندان چند نوع می باشد؟
آبان ۱۸, ۱۳۹۵

فرق پیوند دندانپزشکی یا لامینیت دندان چیست؟

مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان

مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان

لامینیت دندان و دنتال باندینگ یا پیوند دندانپزشکی، هر دو روش های زیبایی دندانپزشکی هستند که لبخند شما را به بهترین شکل تبدیل می کنند. هر دو نقص های دندان را پنهان می کنند، اما تفاوت هایی در روش، مواد و هزینه آن ها می باشد.

شرحی درباره لامینیت دندان

لامینیت دندان پوسته های نازکی از پرسلن می باشند که دندان های جلویی را پوشش می دهد، چیزی شبیه ناخن مصنوعی. عملکرد لامینیت دندان به اینصورت است که بین دندان ها قرار گرفته و دندان های کج، بدشکل، و یا زرد رنگ یا لکه شده را مخفی می کند. دندانپزشک ابتدا مقداری از ضخامت مینای دندان را کم می کند واجازه می دهد که لامینیت دندان به درستی گذاشته شود. سپس یک تصویر تولید شده به آزمایشگه دندانپزشکی فرستاده می شود؛ جایی که لامینیت دندان ساخته می شود تا فیت دندان های خودتان شود. سرانجام، لامینیت به دندانتان وصل می شود. بعد از انجام این پروسه، باید طی چند هفته سه بار ملاقات داشته باشید.

تفاوت لامینیت دندان و دنتال باندینگ

این روکش های دندان طوری ساخته می شوند که می توان تفاوت آن ها با دندان هایتان را ببینید.حتی به خاطر پرسلن لمینت شباهت بسیاری به دندان های طبیعی دارد. فقط باید بعد از آن مراقبت های لازم شود و از لک شدن آن ها جلوگیری شود. اما گران هستند.

عملکرد دنتال باندینگ، برای اینست که دندان های بدفرم و دچار تغییر رنگ شده، به نظر بهتر می رسند. باندینگ می تواند برای محافظت از ریشه دندان استفاده شود.

نکات منفی و مثبت دنتال باندینگ

باندینگ راحتتر، سریعتر و کم قیمت تر از لمینت است. تمام این کارها در یک جلسه انجام می شود. برخلاف لمینت، لک قهوه، چای و سیگار به راحتی روی دندان های با روش دنتال باندینگ، می ماند. این روش به خاطر عواقب کمتری که دارد پیشنهاد می شود.

مطالب مرتبط :

بایدها و نبایدهای لازم بعد از لامینیت دندان

اینستاگرام