از دندانپزشک میترسید؟
برای جراحی دهان آماده شوید!
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵
این نکات را درباره دندان هایتان جدی بگیرید!
این نکات را درباره دندان هایتان جدی بگیرید!
بهمن ۱۸, ۱۳۹۵

قبل از لمینت دندان به لثه هایتان توجه کنید!

کانتورینگ لثه یک جراحی در دندانپزشکی زیبایی | لمینت دندان

کانتورینگ لثه یک جراحی در دندانپزشکی زیبایی | لمینت دندان

لمینت دندان را همه ما می دانیم در بحث دندانپزشکی زیبایی کاربرد دارد. به این شرح که با قرار گرفتن پوششی روی دندان یک چهره زیبا به دندان های شما داده می شود. در واقع با لمینت دندان لبخندی زیبا را هدیه می گیرید، و نیز دندان هایی سفید و درخشان. اما علاوه بر آن باید قبل از انجام هر عمل چه لمینت دندان یا ایمپلنت و غیره، در بحث دندانپزشکی زیبایی باید به سلامت لثه هایتان هم توجه داشته باشید.

کانتورینگ لثه چیست؟

اگر لثه هایتان به سمت دندان هایتان کمی تا خیلی زیاد تحلیل پیدا کرده، و از این بابت ناراحت هستید، باید بگوییم که از الان در نوبت جراحی کانتورینگ لثه باید باشید. همچنین تغییر شکل لثه یا تراشیدن بافت گفته می شود. این جراحی دندانپزشکی زیبایی می تواند حتی خارج از لثه ناهموارتان باشد و لبخندی زیبا به شما دهد.

چه چیزی باعث لثه های ناهموار می شود؟

چیزهای زیادی هست که می تواند باعث شود لثه های شما کم یا بیش از حد تحلیل روند. لثه ها یک بخش زیادی از دندان هایتان را می پوشانند که دندان ها را کوچکتر نشان می دهد. ممکن است بخاطر ژنتیک باشد، یک مشکل خاصی در سلامتی تان.

کانتورینگ لثه یک جراحی در دندانپزشکی زیبایی | لمینت دندان

لثه هایی که خیلی بلند هستند و باعث می شوند دندان هایتان بزرگ به نظر بیاید، اغلب بخاطر تحلیل لثه می باشد، شرایطی که دندانی را عقب می کشد و تا به ریشه دندان می رسد. نه تنها تحلیل لثه می تواند دندان هایتان را به نظر بلند نشان دهد، می تواند به مشکلات جدی تری درباره دندان ها منجر شود که نتیجه اش می شود، پوسیدگی یا از دست دادن دندان. تحلیل لثه شاید نشانه ای از بیماری های لثه یا پریودنتال باشد. زوال ساختار دندان ها (لثه و استخوان ها)

کانتورینگ لثه : آیا واقعا انجامش ضرورت دارد؟

کانتورینگ لثه به تنهایی یک پروسه زیبایی در نظر گرفته می شود. بیشتر اوقات از لحاظ پزشکی ضروری نیست. اکثر افراد لثه هایشان تغییر شکل دادند تا ظاهر خنده شان را بهتر کنند. گرچه برخی هم زیر عمل جراحی کانتورینگ لثه به عنوان بخشی از رویه های دیگر پریودنتال می روند. مثل طول دادن به تاج دندان، کاستن پاکت، و روش های احیا کننده.

روش های کانتورینگ لثه به عنوان زیبایی در نظر گرفته نشده اند، شامل اضافه کردن بافت لثه زمانی که تحلیل اتفاق افتاده است و پیرایش بافتی که بیش از حد رشد کرده است و بخشی از تاج دندان را پوشانده است صورت می گیرد.

چه پزشکانی کانتورینگ لثه انجام می دهند؟

بسیاری از دندانپزشکان عمومی و پریودنتیست ها (متخصصان لثه) از روش کانتورینگ لثه استفاده می کنند. قبل از این این روش انجام شود، از دندانپزشکتان بخواهید که درباره علم و دانش و نیز تجربه اش در این زمینه شما را مطلع سازد.

منبع : http://www.webmd.com

مطالب مرتبط :

آیا دندان قروچه لامینت دندان را از بین می برد؟

آیا لامینت دندان دائمی است یا خیر؟

لامینت دندان به چه صورت انجام می شود؟

اینستاگرام