درمان لکه های دندان با لمینت دندان
در انتخاب دندانپزشک برای لمینت دندان چه نکاتی ضروری است؟
آبان ۲۹, ۱۳۹۵
لمینت دندان
مزایا و معایب پیوند دندان و لمینت دندان چیست؟
آذر ۱, ۱۳۹۵

لامینت دندان به چه صورت انجام می شود؟

مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان

مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان

لامینت دندان به صورت مرحله به مرحله ! لامینت دندان چه پروسه ای را طی می کند؟ برای اطلاعات بیشتر برایتان مراحل اولیه را آوردیم که به شرح زیر است.

انجام لامینت دندان معمولا سه مرحله دارد که با دندانپزشک همراه می شویم. یک برای مشاوره، دوم ساخت و گذاشتن لمینت دندان. یک دندان یا چند دندان باشند می توانند به طور همزمان در پروسه لمینت دندان همراه شوند.

تشخیص و مرحله درمان  لمینت دندان : اولین مرحله ای که شامل مشارکت فعال می باشد. به دندانپزشکتان توضیح دهید که دنبال چه نتیجه ای هستید. در طی این ملاقات ها، دندانپزشکتان دندان هایتان را معاینه می کند تا مطمئن شود که ونیرها برایتان مناسب هست یا خیر. اینکه این پروسه شامل چه چیزهاییست یا چه محدودیت هایی دارد. همچنین ممکن است عکسبرداری هم از دندان ها شود.

آماده سازی : برای آماده کردن دندان برای لمینت، دندانپزشک ۲/۱ میلیمتر مینای دندانتان را از سطح دندان جدا می کند، که مقداری نزدیک به ضخامت لمینتی است که قرار است به سطح دندان اضافه شود. قبل از پیرایش مینای دندان، شما  و دندانپزشک باید تصمیم بگیرید که از بی حسی موضعی استفاده شود یا خیر. سپس دندانپزشک یک مدل یا تصویر از دندان می سازد. این مدل به آزمایشگاه فرستاده می شود، جایی که لامینیت های دندان را می سازند. معمولا ۱ تا ۲ هفته طول می کشد که دندانپزشک این لامینت ها را دریافت کند. برای دندان های ناخوشایند، ونیرهای موقتی جایگذاری می شود.

لامینت دندان به چه صورت انجام می شود؟

باندینگ یا پیوند : قبل از اینکه لمینیت دندان روی دندان ها فیکس شود، دندانپزشک موقتا تصمیم می گیرد که جای دندان و رنگ آن را امتحان کند. در واقع تا به نتیجه ای مطلوب برسد. بعد نوبت به این می رسد که دندانی که قرار است لمینت شود، تمیز می شود، پولیش می شود، و سپس آماده می شود برای پیوند دندان. ماده خاصی استفاده می شود که ونیر روی دندان سوار شود. دندانی که قرار است لامینیت شود، دندانپزشک یک ماده خاصی اول استفاده می کند، که باعث واکنش های شیمیایی می شود و سبب سخت شدن دندان و درمان سریع آن می شود. حال بعد از آن کمی از سطح مینای دندان برداشته می شود، گاز گرفتن و جویدن هم ارزیابی می شود و سپس آخرین کارهایی که لازم است روی دندان انجام می شود. ممکن است دندانپزشک از شما بخواهد که ویزیت دیگری در طی دوهفته آتی آن داشته باشید و لثه هایتان را بررسی کند و موقعیت روکش را بررسی کند.

مطالب مرتبط :

لبخندی زیبا نه تنها با لامینت دندان بلکه با روش های دیگر!

مراقبت از دهان و دندان در کنار لامینت دندان

اینستاگرام