ارتودنسی دندان کودکان به چه صورت انجام می شود؟
ارتودنسی دندان در کودکان به چه صورت است؟
آذر ۹, ۱۳۹۵
چطور پلاک دندان را بطور طبیعی از بین ببریم؟
چطور پلاک دندان را بطور طبیعی از بین ببریم؟
آذر ۱۲, ۱۳۹۵

لبخند مهمترین نشانه زیباییست!

لبخند زیبا با لامینت دندان

لبخند زیبا با لامینت دندان

یک لبخند زیبا تنها با راه حل های خانگی!

معمولا بسیاری از ما روزمان را با مسواک زدن شروع می کنیم. اما تاکنون به این فکر کردید که آیا همین خمیردندانی که هر روز استفاده می کنیم، برای دندان هایمان خوب است یا خیر؟ آیا فقط با همین لبخند زیبایی خواهیم داشت؟

خمیردندان های شرکتی شامل سموم مضری هم هستند. آن هایی که خیلی شایع هستند شامل فلوراید، تریکلوزان، سدیم لوریل سولفات می باشند. تریکلوزان یک دیستراپتر شناخته شده است که تنظیم هورمون ها را تغییر می دهد. سیدیم لوریل سولفات، به عنوان یک عاملی سرطان زا شناخته می شود. یک محرک مداوم که تحریک لثه را به دنبال دارد و به التهاب لثه هم کمک می کند.

فلوراید هم می تواند استخوان های شما را تحت تاثیر قرار دهد، حتی روی عملکرد مغز هم تاثیر می گذارد. با نگاهی به مواد تشکیل دهنده مضر استفاده شده در خمیردندان های شرکتی، بیشتر به نظر می رسد که خمیردندان را خودتان در خانه بسازید.

خیلی ساده است. اولین ترکیب، روغن نارگیل می باشد که بسیار فوق العاده است. ترکیب فوق العاده این دو که دارای اسید لوریک بسیار بالاییست اثرات ضد التهابی و ضد میکروبی دارد. در واقع می تواند به کاهش پلاک روی دندان و مشکلا دیگری مانند دندان درد، بوی بد دهان و بیماری های لثه را درمان کند.

لبخند زیبا با لمینت دندان

راه حل های دیگر برای اینکه لبخند زیبایی داشته باشید!

جوش شیرین

جوش شیرین هم به عنوان سدیم بی کربنات شناخته شده است، که به عنوان یک ساینده عمل می کند و به سفیدی دندان و روشن کردن آن کمک می کند. بوی بد دهان را نیز از بین می برد.

زردچوبه

زردچوبه که در خمیردندان های خانگی استفاده می شود برای سلامت دهان و دندان بسیار مفید است. از مشکلات دندانی مثل دندان درد و التهاب لثه جلوگیری می کند. خاصیت ضد باکتری، ضد التهاب و ضد پلاک دارد. همچنین به سفید کردن دندان هم کمک شایانی می کند.

عصاره نعناع

این عصاره بطور عمده برای طعم دار کردن و عطر دادن به خمیردندان استفاده می شود. همچنین دارای مزایای درمانیست که می تواند متشکل از بیوفلیم باشد که از ایجاد حفره در دندان جلوگیری می کند.

در حقیقت در زمان های گذشته هم مردم از پودر نعناع برای مقابله با بوی بد دهان استفاده می کردند. همچنین برای سفید کردن دندان هم از آن استفاده می کردند. برای اینکه یک خمیردندان طبیعی داشته باشید، این مواد را نیاز دارید :

روغن نارگیل، جوش شیرین، زردچوبه و عصاره نعناع که اختیاری می باشد و در صورتیکه خواستید استفاده کنید. در واقع با این ترکیب لبخند که یکی از نشانه های زیبایی می باشد، به شما هدیه داده می شود.

مطالب مرتبط :

۹ فاکتور اصلی در بیماری پریودنتال

برای پیشگیری از پلاک دندانی چه کنید؟

لامینت دندان به چه صورت انجام می شود؟

اینستاگرام