مسواک زدن دندان ها
چرا مسواک زدن انقدر مهم است؟
دی ۶, ۱۳۹۵
دندان های زیبا با دندانپزشکی زیبایی, لمینت دندان
بهترین روش برای داشتن دندان های زیبا
دی ۲۲, ۱۳۹۵

مراقبت از دندان های ارتودنسی شده

مراقبت از دندان های ارتودنسی شده

مراقبت از دندان های ارتودنسی شده

براکت ها از واقعیت هایی هستند که از کودکی با برخی کودکان همراه هستند. مزایای استفاده از آن ها را در آینده خواهند فهمید. براکت ها در ارتودنسی دندان هایی که کج هستند بسیار مناسب است. یا دندان هایی که خیلی به هم نزدیکند و یا خیلی دور.مراقبت از براکت ها یک بخش مهمی از تجربه است. هرچه مراقبت از براکت ها بهتر باشد، راحتی بیشتری دارید. همچنین تاثیر بهتری می بینید و سریعتر هم می توانید دربیاورید.البته با رعایت نکات زیر :

۱٫مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

اگر قبل از ارتودنسی، بهداشت دهان و دندانتان خوب نباشد، وقت اینست که که گام به گام با ما همراه شوید. از مسواکی با سر نرم استفاده کنید. خمیردندان دارای فلوراید هم تهیه کنید. پزشکان توصیه می کنند بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید. زیرا غذاها به همان اندازه که لابلای براکت ها می روند،باعث به وجود آمدن پلاک هم می شوند.بعد از غذا نخ دندان نیز بکشید.نخ دندان را به آرامی بکشید.حواستان باشد فشار نیاورید زیرا ممکنست به دندان ها آسیب برساند.

مراقبت از دندان های ارتودنسی شده

۲٫مواد غذایی که باید از آن ها بگذرید

دندانپزشک شما لیستی از غذاهایی که نباید بخورید به شما می دهد. از خوردن غذاهای سفت یا چسبنده خودداری کنید. پاپ کورن یا غیره را اصلا مصرف نکنید، به دندانها می چسبند.

۳٫محافظت از براکت ها

اگر کودکی دارید که ورزشی انجام می دهد باید مراقب براکت ها باشید. می توانید یک محافظ سفارشی تهیه کنید.

۴٫عیب یابی براکت ها

حتی اگر بهترین مراقبت را از دندان هایتان دارید، ممکن است با چیزهای دیگر بشکند یا ضربه بخورد. اگر براکت شکست بستگی به نوع صدمه و درجه آسیبش دارد. اگر در حین بازی ضربه خورده، فوری دندانپزشکتان را ملاقات کنید. با مقداری موم یا وکس ارتودنسی می توانید موقتا براکت ها را تا رسیدن نزد دندانپزشک نگه دارید. با بودن براکت ها در دهانتان یعنی باید بیشتر مراقب باشید. اما نتیجه ای که میگیرید ارزشش را دارد.

منبع : http://www.colgate.com

مطالب مرتبط :

آیا مسواک زدن با جوش شیرین دندان را سفیدتر می کند؟

لبخندی زیبا نه تنها با لامینت دندان بلکه با روش های دیگر!

ارتودنسی دندان در کودکان به چه صورت است؟

اینستاگرام