آیا مسواک زدن با جوش شیرین دندان را سفیدتر می کند؟

خلاص شدن از لکه قهوه روی لمینت دندان
چطور لکه قهوه روی دندان لمینت شده را از بین ببریم؟
آبان ۱۵, ۱۳۹۵
مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان
فرق پیوند دندانپزشکی یا لامینیت دندان چیست؟
آبان ۱۷, ۱۳۹۵

آیا مسواک زدن با جوش شیرین دندان را سفیدتر می کند؟

لامینیت دندان؛ از بین بردن لکه های روی دندان

لامینیت دندان؛ از بین بردن لکه های روی دندان

مسواک زدن با جوش شیرین تاثیری معجزه آسا و سفید کننده روی دندان ها دارد!

با لامینیت دندان و سفید کردن دندان ها احتمال لک شدن دندان ها ممکن است بیشتر شود. با این حال چکار باید کرد.

مسواک و مقداری جوش شیرین ممکن است دندان های سفیدی به شما دهد. بعضی چیزها دندان ها را لک می کنند و با این حال راه های مختلفی برای پاک کردن آن ها می باشد. این لکه ها یا روی سطح خارجی دندان یا سطح داخلی دندان تاثیر می گذارد. هیچ نوع مسواک زدنی نمی تواند لکه ها را از بین ببرد. اما مسواک زدن با جوش شیرین یا استفاده از خمیر دندان حاوی این ماده ممکن است سطح لکه ها را از بین ببرد.

در حالت عادی یا بعد از لامینیت دندان، لکه هایی که روی سطح خارجی دندان می مانند، می توانند به خاطر بهداشت دهانی ضعیف، تنباکو، غذا، نوشیدنی ها، داروها یا ترکیبی از این ها باشند. مسواک زدن با جوش شیرین می تواند سطح روی دندان ها را روشن تر کرده. مخلوط آب و جوش شیرین یک ماده خمیرمانند را می دهد. وقتی از آن بر روی مسواک استفاده کردید، منجر به پاک کردن و سفید کردن سطح دندان می شود.

مسواک زدن دندان ها با جوش شیرین؛ بعد از لامینیت دندان

بعضی وقتها هم بعد از لامینیت دندان یا حتی بدون آن، در حالت عادی، لکه های روی دندان ممکن است بخاطر استفاده بیش از حد از فلوراید، آنتی بیوتیک تتراسایکلین، یا عوامل ژنتیکی و اتفاقات ناشناخته باشد. مسواک زدن به داخل دندان کاری ندارد و هیچ تاثیری روی این لکه ها ندارد، فرقی هم نمی کند با چه چیزی مسواک می زنید.

لکه های سرسخت، مثل لکه های تنباکو، باید به طور حرفه ای تر از بین بروند. می توانند توسط دندانپزشک یا بهداشت دهان و دندان منجر به تمیز کردن لکه ها شود، و با مسواک زدن هم نمی روند. حفره ها هم می توانند منجر به لک شدن دندان شوند. لکه های حاصل از حفره ها ممکن است سفید یا گچی، یا خاکستری، قهوه ای و یا سیاه باشند.

اگر هم می خواهید با همین روش مسواک بزنید، یک تکنیک دارد. باید دندان هایتان را حداقل یک بار صبح و یک بار عصر مسواک کنید؛ با خمیردندانی که از جوش شیرین تهیه کردید. مسواک را ۴۵ درجه بگیرید. سپس مسواک را به صورت چرخشی حرکت دهید. سپس می توانید از حرکت به عقب و جلو استفاده کنید.

اینستاگرام