خدمات دندانپزشکی در بارداری
خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری
دی ۵, ۱۳۹۵
مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
مراقبت از دندان های ارتودنسی شده
دی ۱۹, ۱۳۹۵

چرا مسواک زدن انقدر مهم است؟

مسواک زدن دندان ها

مسواک زدن دندان ها

مسواک زدن دندان ها به طور مرتب :

مسواک زدن دندان ها شاید دردی بزرگی باشد. دردی که یاد شما می آورد باید دوبار در روز از آن استفاده کنید. فعالیتی که خیلی هم لذتبخش نیست. خیلی راحت است که مسواک زدن تان را چند روز یا حتی هفته ها کنار بگذارید، در حالیکه مسواک نزدن بلافاصله آشکار نمی شود.

دلیل اصلی که باعث می شود مرتبا مسواک بزنید، خیلی مهم است زیرا به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند. یک حقیقت تقریبا پذیرفته شده ای که هست، اینست که مردم از رفتن نزد دندانپزشک خودداری می کنند. پس آیا راه بهتری هست که نزد دندانپزشک نرویم تا اینکه مسواک بزنیم؟ فکر دیگری به نظرمان نمی رسد.

دلیل بزرگ دیگری که خیلی مهم است دندان تان را مسواک بزنید اینست که این فعالیت های روزانه به جلوگیری از بیماری های لثه کمک می کند. شما بزور کارهایی نمی کنید که دندان تان خراب شود. بلکه این خرابی با مسواک نزدن شما به وجود می آید. اینکه چند روزی مسواک نزنید گفته شده که بیماری های لثه ای را آرام آرام دچار خواهید شد.

مسواک زدن دندان ها

دلیل دیگری که چرا باید دندان هایتان را مرتبا مسواک بزنید، به خاطر این است که به بوی دهانتان هم کمک می کند. بهتر است واقع بین باشیم، چه کسی دوست دارد دهانش بوی بدی بدهد؟ و دوم اینکه چه کسی دور و بر کسی خواهد بود که دهانش بو می دهد. درست است، هیچ کس. حتی یک نفر هم این قضیه را دوست ندارد. بوی بد دهان زننده و منزجر کننده است، اما به راحتی قابل حل است. مسواک زدن دندان ها حداقل دوبار در روز دهان را از وجود باکتری ها پاکسازی می کند.

هم چنین مهم است که مسواک بزنید زیرا وقتی مسواک می زنید، پلاک های بسیاری از روی دندان هایتان را از بین می برید. پلاک های روی دندان به خودی خود مسبب بیماری های لثه ای و پوسیدگی دندان می شوند. همچنین این بیماری ها به شدت لثه ها را تحریک می کند. بنابراین، چنین درسی را حتما به یاد داشته باشید که که دندان هایتان را مسواک بزنید. هر چیزی که نیاز است تا دندان هایتان تمیز بماند، انجام دهید تا لثه ها و دندان هایی سالم داشته باشید، و دهانی تازه و خوشبو داشته باشید.

منبع : http://www.phgdentistry.com

مطالب مرتبط :

غذاهایی که با خوردنشان نیاز به لمینت دندان ندارید!

چگونه خمیردندان های خانگی بسازیم؟

اینستاگرام