مطب های دندانپزشکی منحصر به فرد در سراسرجهان
کدام بازیگران و سلبریتی ها لمینت دندان انجام داده اند؟
آبان ۱۹, ۱۳۹۵
لامینت دندان مناسب چه کسانی نیست؟
لامینت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟
آبان ۲۳, ۱۳۹۵

لمینت دندان در چه موارد ضروری استفاده می شود؟

درمان لکه های دندان با لمینت دندان

درمان لکه های دندان با لمینت دندان

لمینت دندان برای افرادی که به دنبال دندان هایی مرتب و سفید هستند، مناسب است. کسانی که دوست دارند با لمینت دندان لبخندی زیباتر داشته باشند. اما فقط به این موارد بسنده نمی شود. لمینت دندان استثناهایی هم دارد. اینکه چه افرادی بیشتر به لمینت دندان نیاز دارند.

اولین مورد : برای کسانی که به دنبال ترمیم دندان هایشان، بخاطر نقص های جزیی و عیوب آن هستند.

به جرات می گوییم که لمینت دندان می تواند برای تراشه های جزیی دندان هایتان جهت ترمیم دندان ها استفاده شوند. دندان هایی که مقدار کمی سایش دارند، یا تراش های کوچک و یا عیوب سطحی(شامل سوراخ یا حفره های داخل دندان) ، یا ناهنجاری های رشدی جزیی دارند، اغلب کاندیده های خوبی برای فرآیندهای پورسلین می باشند. در شرایطی که مناطق آسیب دیده باید درمان شوند، پیوند دندان هم اغلب انتخاب خوبیست.(ساده تر، و دارای روش تهاجمی کمتری است.)

اما اگر بخش قابل توجهی از کناره دندان جلویی می تواند سودی از دوام، مقاومت در برابر لکه ها، داشته باشد، لمینت دندان پیشنهاد می شود. زیرا بهترین راه حل ممکن می باشد.

ترمیم دندان ها با روش لمینت دندان

دومین مورد : راه حلی برای لکه های دندان

معمولا اینطور رایج است که پرکننده های “سفید” (کامپوزیت دندان) در طی زمان کمتر تغییر رنگ می دهند. در مقایسه با آن، سطوح سرامیکی روکش پورسلین معمولا نتیجه بهتر و متداوم تری را به دنبال دارد.

این روند تا جاییست که می تواند اتصالی با دندان و کامپوزیت های دندانی داخلی داشته باشد. گرچه، به دندانپزشک بستگی دارد که تصمیم می گیرد. اینکه آیا قبل از قرار دادن روکش ها، دندان های پرشده قبلی نیاز دارند جایگزین شود. انجام این کار ممکن است به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا کند. بیشتر هم به خاطر اتصال محکمیست که با پرکننده ها دارد.

و مورد سوم اینکه تغییرات رنگی برای دندان به وجود می آورد. به این شرح که لامینت دندان می تواند برای روشنتر کردن رنگ دندان استفاده شود.

اینستاگرام