لبخند زیبا با لامینت دندان
لبخند مهمترین نشانه زیباییست!
آذر ۱۱, ۱۳۹۵
راهی معجزه آسا برای از بین بردن زردی دندان
عادت های بد غذایی که منجر به خرابی دندان می شود!
آذر ۱۵, ۱۳۹۵

چطور پلاک دندان را بطور طبیعی از بین ببریم؟

چطور پلاک دندان را بطور طبیعی از بین ببریم؟

چطور پلاک دندان را بطور طبیعی از بین ببریم؟

پلاک ماده ای چسبنده، نرم و شامل باکتری هاییست که روی دندان، دندان های پرکرده، لثه، زبان، دندان مصنوعی و یا تاج دندان قرار می گیرد.

زمانی که لایه های متعددی از این ترکیب با مواد معدنی روی بزاق دهان به وجود می آید، به یک ماده سفید، گچی مانند با نام تارتار ساخته می شود. در واقع یک زمینه ای می شود برای پرورش باکتری های دهانی که وقتی غذا می خورید، به وجود می آید. همچنین اسیدی را تشکیل می دهد که منجر به شکسته شدن مینای دندان می شود.

۱٫چرب کردن

با چرب کردن می توانید بهداشت دهان و دندانتان را حفظ کنید. با روغن نارگیل می توان بهترین تاثیر را دید. زیرا بخاطر اسید لوریکی که دارد، اثرات ضد التهابی و ضد میکروبی دارد.

۲٫جوش شیرین

جوش شیرین، بی کربنات هم نامیده می شود، در واقع یک درمان خانگی خوب که پلاک را از بین می برد. اسید داخل دهان را خنثی می کند. همچنین به سفید و روشن شدن دندان همچون مروارید کمک شایانی می کند.

چطور پلاک دندان را بطور طبیعی از بین ببریم؟

۳٫گواوا

هم میوه گواوا و هم برگ های آن به نظر عالی می رسند. خاصیت آنتی پلاک دارند و به از بین رفتن پلاک انباشته شده روی دندان و لثه بسیار کمک می کند. به علاوه خواص ضد التهابی و ضد درد دارند که به کاهش تورم و درد در لثه کمک می کنند.

۴٫آلوئه ورا

آلوئه ورا برای مقابله با بیماری های لثه که منجر به پلاک و تارتار می شود، بسیار موثر است. به خاطر ضد میکروبی بودن، باکتری هایی که منجر به ایجاد پلاک می شوند، کمک می کند. به علاوه با بوی بد دهان مبارزه می کند.

۵٫میخک

میخک به طور گسترده ای می تواند تا مدت طولانی برای درمان خانگی و از بین بردن درد دندان استفاده شود. همچنین می تواند برای مبارزه با میکروب های داخل دهان و تارتار یا پلاک نیز مورد استفاده قرار گیرد.

مطالب مرتبط :

برای پیشگیری از مشکلات دندانی چه کنید؟

مشکلات دندانی شامل چه مواردیست؟

اینستاگرام