درمان دندان درد
برای درمان دندان درد چه کنید؟
آذر ۲۲, ۱۳۹۵
ارتودنسی دندان کودکان به چه صورت انجام می شود؟
آموزش عادت های خوب دندانی
آذر ۲۴, ۱۳۹۵

چگونه خمیردندان های خانگی بسازیم؟

اهمیت بهداشت دهان و دندان

اهمیت بهداشت دهان و دندان

ساخت خمیردندان های خانگی برای داشتن دندان های سفید و درخشان :

برای داشتن دندان ها و لثه های سالم نیاز به زمان، و ابزار مناسب دارید. با مسواک زدن دوبار در روز و نخ دندان کشیدن نه به سراغ لامینت دندان می روید، نه سراغ سفید کردن دندان و غیره، بلکه با همین روش های ساده و پیش پا افتاده و محدود کردن مصرف قند در بهداشت دهان و دندان خود قدمی بزرگ برداشته اید.

اما برخی محصولات بهداشت دهان و دندان مثل خمیردندان ها شامل مواد تشکیل دهنده مضری هستند، مثل تیتانیوم دیوکسید، سدیم لوریل و قند های مصنوعی می باشند، که می توانند برای دندان ها مضر باشد.

به خاطر همین است که بسیاری از مردم به دنبال جایگزین های طبیعی برای خمیر دندان هستند. در حقیقت بسیاری از محصولات ساده و ارزان قیمتی هستند که می توانند به عنوان خمیردندان روی مسواک تان باشند و در درخشان کردن و سلامت دندان تان تا سال ها موثر واقع شوند.

۱٫جوش شیرین

جوش شیرین یکی از بهترین خمیردندان هایی است که به عنوان جایگزین می تواند برای استفاده روزمره برای تمیز کردن دندان ها مناسب باشد. در برخی خمیردندان هایی که خریداری می کنید، جوش شیرین از مواد تشکیل دهنده اصلی آن ها می باشد.

خمیردندان های خانگی

۲٫یاس بنفش هندی

این یاس هندی با نام چریش یا margosa هم شناخته می شود. یکی از بهترین خمیردندان های جایگزین که می تواند استفاده شود. خاصیت آنتی باکتریال و ضد باکتری آن کمک به کشتن میکروب ها می کند که مسبب خرابی و پوسیدگی دندان ها هستند.

۳٫زردچوبه

زرچوبه به طور کلی سلامت دهان را در پیش دارد که این پودر زرد می تواند روی مسواکتان گهداری قرار گیرد. خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهاب دارد که مشکلات دندانی مانند دندان درد را از بین می برد.

۴٫روغن نارگیل

روغن نارگیل با خاصیت فوق العاده اش دیگر خمیردندان طبیعی است که به عنوان جایگزین استفاده می شود، به خاطر خاصیت ضد قارچ و ضد باکتری آن می تواند با دست برای تمیز کردن دندان ها استفاده شود.

اینستاگرام