لمینت دندان های شیری
آیا دندان های شیری لامینت می شوند؟
مهر ۸, ۱۳۹۶
ایمپلنت دندان چیست
جلوه ای دیگر از زیبایی با ایمپلنت دندان!
مهر ۱۵, ۱۳۹۶

لبخندی دلخواه و زیبا با لومینیرز

لومینیرز چیست

لومینیرز چیست

لومینیرز چیست؟

لومینیرز در واقع ونیرهای ساخته شده از جنس پرسلاین cerinate هستند. ظرافت لومینیرها اغلب با ظرافت و نازکی لنزهای چشمی مقایسه می شوند. برای هر بیمار جدا و به صورت خاص در آزمایشگاه ساخته می شود. لومینیرز دندان طبیعی بیمار را پوشش می دهد و برای تمام مشکلات دندانی از جمله، دندان های ترک خورده، فاصله بین دندان ها و دندان های لکه شده کاربرد دارد.

ونیر چیست؟

ونیر معمولا از جنس پرسلاین یا کامپوزیت باندینگ ساخته می شود، عملکرد آن هم پوشش دندان و مخفی کردن هر گونه مشکلات دندانی بیمار است. در صنعت مد، همانطور که از ناخن های مصنوعی برای پوشش ناخن اصلی استفاده می شود، دندان ها هم قابل قیاس با آن هاست، و با این روش های زیبایی پوشانده می شوند.

لومینیرز چه مزایایی دارد؟

لومینیرها مزایای زیادی به نسبت ونیرها دارند. یکی از مزایای عمده آن ها این است که خیلی نازک تر هستند، به عبارتی به خاطر این موضوع دندان طبیعی خیلی کم تراش می خورد. موادی که برای لومینیر استفاده می شود، به طور فوق العاده ای قوی است و به نسبت ونیرها دوام و قدرت بیشتری دارد. دیگر مزایای آن درمان برگشت پذیر آن می باشد، مثلا بیمار می خواهد درمانی جایگزین آن کند، می تواند به این روش اعتماد کند.

لومینیرز چیست

چه موقع نیاز به استفاده از لومینیر می باشد؟

لومینیر می تواند طیف وسیعی از مشکلات دندانی را درمان کند، دندان ها را به شکل و شمایل و رنگ زیبایی تبدیل می کند. رنگ لومینیر با توجه به رنگ دندان های طبیعی انتخاب می شود یا به سلیقه بیمار می تواند سفیدتر از دندان های خودش باشد.لومینیر ها می توانند برای دندان هایی که رنگشان را از دست داده اند یا لکه شده اند، و در برابر بلیچینگ مقاوم ند، استفاده شوند. همچنین برای پوشش فواصل بین دندانی کابرد دارند. جالب است بدانید که لومینیرها به عنوان جایگزینی برای ارتودنسی هم توصیه می شوند.

آیا روش های دیگری هست که به جای لومینیرها به کار برد؟

پرکننده های سفید رنگ که قادر به بازسازی دندان و کامپوزیت باندینگ می باشند، می توانند جایگزینی برای دندان های شکسته و ترک خورده باشند. تاج های دندانی هم توانایی پوشش دندان های ضعیف و تخریب شده را دارند. دیگر درمان های ونیر هم موجود هستند که برای نامرتبی دندان استفاده می شوند، مثل پرسلاین ونیرها، اما به نازکی لومینیر نیستند.

عمر لومینیر چقدر است؟

یکی از جالب توجه ترین خصوصیات لومینیر دوام آن هاست. طوری که بیش از ۲۰ سال دوام دارند، در صورتی که به خوبی از آن ها مراقبت شود. البته هزینه لومینیر هم به نسبت ونیر گران تر می باشد.

دندانی که قرار است لومینیر شود، چطور آماده می شود؟

زمانی یک ونیر معمولی یا روکش معمولی روی دندان نصب می شود، اندازه آن بررسی می شود و به نسبت آن دندان تراشیده می شود. اما یکی از مزایای لومینیر این است که یک تست کوچک روی دندان انجام می شود، نه همه دندان ها. بعد از آن نمونه ای که قرار است آماده شود، به آزمایشگاه فرستاده می شود. برای انجام و نصب لومینیر بیهوشی عمومی صورت می گیرد، که بسته به هر فرد خاص می باشد.

طول درمان لومینیر چقدر است؟

لومینیرز طی دو ویزیتی که انجام می گیرد، تست می شود. در طی اولین ملاقات رنگی که مایلید انتخاب می کنید، و روی دندان هم تست می شود. سپس به آزمایشگاه فرستاده می شود. در جلسه دوم لومینیر ها روی دندان های جلو به آرامی و با دقت قرار می گیرند.

بعد از نصب لومینیر چه اتفاقی می افتد؟

عادت به لومینیر ها مدتی زمان می برد. اما به زودی به داشتن آن ها عادت می کنید. مدتی بعد از درمان ، دندانپزشک ممکن است بخواهد آن ها را چک کند و مطمئن شود که همه چیز به درستی پیش می رود. اگر یک لومینیر بشکند یا ترک بردارد، به آسانی قابل تعمیر می باشد. اما ریسک این مورد کم است، چون لومینیر ها قوی و در عین حال انعطاف پذیرند.