لامینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی؟
لامینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی؟
بهمن ۲۱, ۱۳۹۵
طراحی لبخند زیبا با دندانپزشکی زیبایی
طراحی لبخند زیبا با دندانپزشکی زیبایی
بهمن ۲۷, ۱۳۹۵

Aligners های نامرئی چیست؟

راهی همانند لمینت دندان برای لبخندی زیبا

راهی همانند لمینت دندان برای لبخندی زیبا

هرکسی می خواهد لبخندی بسیار زیبا داشته باشد، اما بسیاری نیاز به کمک دارند. بیشتر و بیشتر مردم دارند به موفقیتی با دستگاه های ارتودنسی می رسند که aligners نامیده می شوند.

از براکت های متصل استفاده می شود همراه با سیم، که باعث می شود دندان حرکت کند. Aligners ها یک سری از نگهدارنده هایی هستند که از لغزش دندان جلوگیری می کنند. Invisalign بزرگترین تولیدکننده برای Aligners شفاف می باشد.

Aligners های نامرئی یا شفاف برای هرکسی نیستند. ارتودنستیزت شما یا دندانپزشکتان کمک می کند تا بهترین تصمیم را بگیرید. از آن ها بپرسید که آیا تجربه گذاشتن Aligners را برای افراد دیگر داشته اند. تصاویر قبل و بعد از بیمارانشان را بگیرید.

Aligners های نامرئی چیست؟

آیا هر کسی می تواند از Aligners های نامرئی استفاده کند؟

بخاطر اینکه Aligners ها سفارشی ساز هستند، برای بزرگترها و یا نوجوانان مناسب می باشند. صاف و مرتب کردن دندان های یک کودک خیلی پیچیده تر است. افراد جوان، و دهانهایشان در حال رشد و توسعه می باشد. پزشک باید درباره این قضیه فکر کند که چه زمانی شروع به درمان کند.

در ارتودنسی Aligners های شفاف برای بیمارانی که دندانهایی با فاصله جزیی دارند، یا اینکه دندان های کجی دارند، استفاده می شود. بیمارانی که مشکلات حادتری در این زمینه دارند، ممکن است نیاز به درمان پیچیده تری داشته باشند.

چطور کار می کند؟

زمانی که یک دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی تصمیم به این میگیرد که چگونه دندان تان را درست کند، طرحی برای حرکت دندان هایتان می چیند. اگر Alignersهای شفاف گرفته اید، نسخه های متعددی برای تنظیمات جزیی حرکت دندان هایتان در طی درمان نصب می شود. این ها از یک پلاستیک شفاف یا اکریلیک ساخته شدند، که محکم به دندان وصل می شوند. البته می توانند برای خوردن، مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن در آورده شوند. هرچند هفته یک بار Aligners های جدیدی دریافت می کنید که حرکت دندان هایتان را ادامه می دهد تا در سرجای مورد نظرشان قرار گیرند.

چقدر طول می کشد تا الاینرها روی دندان بمانند؟

زمان درمان با ارتودنسی نامرئی بسته به این دارد که چقدر دندان ها نیاز به حرکت یا چرخش دارند. هرچه کجی دندان هایتان بیشتر باشد، زمانش هم طولانی تر می شود. درمان معولا بین ۱۰ تا ۲۴ ماه طول می کشد. اما اگر یک بزرگسال هستید که براکت هایی مثل یک بچه داشید، و دندان هایتان در مدت کمی در سال تغییر کرد، نیاز به الاینرها را نهایت تا ۱۰ هفته دارید.

منبع  : http://www.webmd.com

مطالب مرتبط :

لامینیت دندان بهتر است یا ارتودنسی؟

ارتودنسی دندان در کودکان به چه صورت است؟

مراقبت از دندان های ارتودنسی شده

اینستاگرام