درمان دندان های شکسته با کدام لامینت ممکن است؟

دندانپزشکی زیبایی در رسانه های اجتماعی
اهمیت رو به رشد دندانپزشکی زیبایی در رسانه های اجتماعی
خرداد ۱, ۱۳۹۶
برداشتن کامپوزیت و لمینت سرامیکی
آیا لمینت سرامیکی و کامپوزیت می توانند برداشته شوند؟
مهر ۶, ۱۳۹۶

درمان دندان های شکسته با کدام لامینت ممکن است؟

ترمیم دندان های شکسته

ترمیم دندان های شکسته

درمان دندان های شکسته با کدام نوع لامینت دندان امکان پذیر می باشد؟

دندان های شکسته و یا بهم ریخته :

در اغلب موارد ارتودنسی دندان بهترین راه برای دندان های نامرتب می باشد، اما تنها راه نیست.

می تواند روش های کم هزینه تر یا روش هایی که زمان کمتری می برند، به کار برد. البته در صورتی که دندان مشکل حادی نداشته باشد. دندان های کج و نامرتب نیاز به ترکیبی از تکنیک هایی دارند که قبلا ذکر کرده ایم. مثل ارتودنسی برای تغییر مکان دندان ها، به دنبال آن باندینگ، ونیرها، یا تاج و روکش دندان که زیبایی را بهبود می بخشند. انتخاب درمان در نهایت بستگی به زمان و پول شما دارد، همچنین نیاز های دندانپزشکی و زیبایی تان.

در روش Recontouring زیبایی که روشی ساده و بدون درد می باشد، ساختار دندان بهبود می یابد. به عبارتی ظاهر دندان ها با هم تراز شدنشان بهتر می شوند. در صورتی که دندان های نامرتبی دارید، دوست ندارید بیهوش شوید، روشی ارزان و سریع را ترجیح می دهید، contouring بهترین گزینه برای شما می باشد.

لمینت دندان های شکسته

پرسلین ونیرها : در بسیاری از موارد پرسلین ونیرها آن میزان معقول را برای شما به همراه دارند. آن هم برای زمانی که نمی خواهید ارتودنسی انجام دهید. دندان های روی هم، شلوغ و با ظاهری نامناسب با روش لمینت دندان می توانند زیبایی را دوباره به صورت شما برگردانند. اما موضوعی که مطرح است نوع لمینت می باشد، که بسته به شرایط دندانی تان ممکن است کامپوزیت، یا لمینت سرامیکی توصیه شود. گاه هم ممکن است هیچ کدام از این روش ها توصیه نشود، و تنها راه حل زیبایی بخشیدن به دندان هایتان روکش باشد.

تاج دندان هم روش دیگریست که برای اصلاح دندان ها توصیه می شود. گرچه ممکن است نسبت به روش های قبلی گرانتر و زمانبرتر باشد، اما تغییرات چشمگیری را در فرد ایجاد می کند. یک جایگزین ترجیحی برای آن هایی که دندان هایی با آسیب های بسیار شدید دارند، و دندان هایشان از ریشه مشکل دارد.