پرسلین ونیر یا کامپوزیت ونیر
کدام لامینت دندان بهتر است؟
آبان ۹, ۱۳۹۶
بهترین سن لمینت دندان
بهترین سن لمینت دندان چه موقع است؟
آبان ۱۸, ۱۳۹۶

مراقب دندان های لمینت شده تان باشید!

مراقبت از دندان لمینت شده

مراقبت از دندان لمینت شده

نکاتی که در رابطه با بهداشت دندان های لمینت شده باید در نظر داشت!

اینکه این دندان های لمینت شده و زیبا چقدر عمر می کنند بستگی به این دارد که چقدر خوب از آن ها مراقبت می کنید. لمینت دندان خود از دندان های طبیعی تان زیباتر به نظر می رسد. اتصال بین دندان و لمینت دندان بسیار محکم است. لمینت دندان همچنین از پوسیدگی دندان پیشگیری می کند، هرچند قسمت های لمینت نشده هنوز امکان خراب شدن دارند. اما در صورت عدم رعایت بهداشت، حتی بخش های ونیر یا دندان های لمینت شده هم در معرض پوسیدگی قرار می گیرند. اگر میان وعده هایتان شامل کربوهیدرات می باشد، یا نخ دندان نمی کشید و مرتبا مسواک نمی زنید، مطمئن باشید که صد در صد در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارید. در صورتیکه از دندان هایتان به درستی و خوبی مراقبت کنید، مطمئنا سال های سال آن ها را خواهید داشت.

مراقبت از دندان های لمینت شده

لیستی از مراقبت های لازم از دندان های لمینت شده :

  1. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور منظم. تمیز نگه داشتن دندان ها بهترین بیمه برای طول عمر دندان ها می باشد.
  2. توصیه می کنیم از خمیردندان های مخصوص لمینت استفاده کنید تا ونیرهای سالمتر و سفیدتری داشته باشید. با استفاده از این نوع خمیردندان ها، لکه ای روی ونیر دندان نمی ماند، اما به آرامی مسواک بزنید و محکم بروی دندان نکشید.
  3. از خوردن میان وعده های تکراری خودداری کنید. میان وعده هایی که دندان هایتان را مستعد پوسیدگی می کنند.

  4. با گاز نگرفتن اشیای سفت یا فلزی و غیره از لامینت یا ونیر محافظت کنید. در ورزش های رزمی و غیره نیز محافظی برای دهان و دندان هایتان استفاده کنید.
  5. از مسواک های برقی استفاده کنید، زیرا سرعتشان را می توان کنترل کرد. همچنین موهای نرمتری به نسبت مسواک های دستی دارند. به راحتی هم دندان ها و بین دندان ها و ونیرها را تمیز می کنند.

  6. از مصرف بیش از اندازه دهانشویه خودداری کنید، خصوصا دهانشویه هایی که الکل نیز دارند. زیرا الکل کامپوزیت دندان را نرم می کند و به مرور شل می شوند. حتی در معرض بیشتر لکه ها نیز قرار می گیرند.

اینستاگرام