جلوه ای دیگر از زیبایی با ایمپلنت دندان!

لومینیرز چیست
لبخندی دلخواه و زیبا با لومینیرز
مهر ۱۱, ۱۳۹۶
بلیچینگ دندان بهتر است یا لمینیت دندان؟
لمینیت دندان بهتر است یا بلیچینگ؟
مهر ۱۸, ۱۳۹۶

جلوه ای دیگر از زیبایی با ایمپلنت دندان!

ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت دندان چیست

ایمپلنت های دندانی دقیقا به چه صورت انجام می شود؟

علی رغم پیشرفت هایی که در مراقبت از دهان و دندان شده است، هنوز هم میلیون ها آمریکایی هستند که از نداشتن دندان رنج می برند؛ بیشتر هم به خاطر پوسیدگی دندان یا بیماری پریودنتال و آسیب های دیگر می باشد. سال ها بود که تنها درمان برای دندان های از دست رفته را بریج یا پروتز می دانستند. اما امروزه ایمپلنت های دندانی در دسترس هستند و بیش از پیش محبوبیت دارند.

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی جایگزینی برای ریشه دندان است. ایمپلنت ها با پایه قوی که دارند، به عبارتی نقش دندان طبیعی را تا حدودی بازی می کنند.

مزایای ایمپلنت های دندانی چیست؟

  1. بهبود ظاهر بیمار. ایمپلنت یا کاشت دندان حسی همچون داشتن دندان های طبیعی را به فرد می دهد. طوری طراحی شده اند که جای ریشه جایگزین می شوند و به عنوان دندان دائمی استفاده می شوند.
  2. بهبود گفتار. به خاطر پروتز بیمار نمی تواند به راحتی صحبت کند؛ آن هم پروتز های متحرک. اما با ایمپلنت خیالتان راحت است که دندان ثابت است و حرف زدن و خوردن نیز برایتان راحتتر می شود.
  3. راحتی بیشتر. به خاطر اینکه ایمپلنت بخشی از بدن فرد می شود، ناراحتی دراوردن دندان های مصنوعی یا پروتز را از بین برده است.
  4. خوردن راحت تر. پروتز های متحرک جویدن را سخت می کنند. اما ایمپلنت مانند دندان واقعی عمل می کند، و به فرد اجازه می دهد غذاهایی که دوست دارد را میل کند؛ با اعتماد به نفس و بدون هیچ دردی.
  5. ارتقاء اعتماد به نفس. با کاشت دندان لبخند زیبایی که فرد به دنبال آن بود دوباره به او برمی گردد و حس بهتری به فرد می دهد.ایمپلنت های دندانی چیست
  6. بهبود بهداشت دهان و دندان. ایمپلنت به دندان های دیگر کاری ندارد و نیازی به کم کردن دندان ها نیست. مثل یک پل برای دندان های دیگر عمل می کند. به خاطر اینکه دندان های خودتان مانده، مراقبت های بهداشتی دهان و دندان به خاطر آن ها هم که شده ادامه می یابد. به این ترتیب دندان های کاشته شده هم در بهداشت کامل هستند.

  7. طول عمر ایمپلنت. ایمپلنت ها طول عمر زیادی دارند و تا سال های می توانند با فرد بمانند. با مراقبت های درستی که از آن ها می شود، عمر زیادی خواهند داشت.

ایمپلنت دندان چقدر موفق بوده است؟

نرخ موفقیت ایمپلنت های دندانی متفاوت است، بسته به قسمتی از فک که دندان کاشته می شود دارد. در کل بالای ۹۸ درصد موارد موفق بوده است. با مراقبت های مناسب عمر بیشتری هم می کند.

آیا همه می توانند دندان هایشان را ایمپلنت کنند؟

در اکثر موراد، آن هایی که به اندازه کافی دندان های سالم دارند نیازی ندارند. اما آن هایی که دندان کشیده اند یا جراحی دهان انجام داده اند، می توانند کاشت دندان را در نظر بگیرند. بیماران باید لثه ای سالم و استخوان کافی و مناسب برای نگه داشتن ایمپلنت داشته باشند. همچنین به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت بدهند و مراجعه منظم نزد دندانپزشک داشته باشند. افراد سیگاری شدید، آن هایی که از اختلالات مزمنی رنج می برند، مثل دیابت یا بیماری قلبی، یا بیمارانی که رادیوتراپی می کنند(نزدیک گردن و سر)، باید اول وضعیتشان معاینه و بررسی شود. اگر به کاشت دندان فکر می کنید، اول بهتر است با دندانپزشکتان یک مشورتی کنید که آیا برایتان خوب است یا خیر.