اشتباهات رایج در لمینت دندان
شش اشتباه رایج در لمینت دندان
آذر ۲۵, ۱۳۹۶
دندان قروچه و لمینت دندان
آیا با وجود دندان قروچه می توان لمینت کرد؟
دی ۲, ۱۳۹۶

آیا مشکلات گوارشی روی لمینت دندان تاثیر دارد؟

مشکلات گوارشی و تاثیر آن روی دندان

مشکلات گوارشی و تاثیر آن روی دندان

مشکلات گوارشی و تاثیر آن روی دندان ها

مشکلات گوارشی نه تنها روی دندانی که لمینت شده تاثیر دارد، بلکه دندان خودتان را از بین می برد. از جمله عوارض آشکار اختلالات گوارشی، بیماری های لثه ای و از دست دادن دندان می باشد.

تا به امروز، مهمترین ارتباطی که بین بیماری های دندانی و مشکلات گوارشی دیده شده، از دست دادن دندان بوده است. بیمارانی که دندان ندارند، و دندان مصنوعی نیز استفاده نمی کنند، معمولا بیشترین موارد مشکلات گوارشی در آن ها دیده می شود. مطالعات نشان داده که با تغییر تنظیمات غذایی و مواد مغذی، از دست دادن دندان نیز به همراه آن می باشد. مطالعه دیگری نیز نشان داده که چرا دندان های مصنوعی مواد مغذی را دریافت نمی کنند؛ به این شرح که جویدن با پروتز تقریبا یک ششم آن هاییست که با دندان طبیعی شان می جوند. علاوه بر این، شواهد نشان می دهد که کمبود تغذیه ای، بدون در نظر گرفتن علت آن، منجر به اختلالات ایمنی در بدن می شود.

مشکلات گوارشی و تاثیر آن روی دندان

مطالعه دیگری نشان داده است که آن هایی که پروتز می گذارند، مشکلات بیشتری دارند. به همین دلیل دچار اختلالات گوارشی زیادی می شوند و ویتامین و فیبرهای کمتری به بدنشان می رسد. بیشتر هم زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. در افرادی که عملکرد جویدنشان پایین باشد، نمی توانند مواد غذایی سخت تری دریافت کنند، خصوصا آن هایی که غنی از فیبر می باشند.

ارتباط از دست دادن دندان با سرطان و بیماری های قلبی :

در یک تحقیق مهمی، محققان به این نتیجه رسیدند که شرکت کنندگانی که دندان مصنوعی داشتند، به نسبت آن هایی که دندان های طبیعی خودشان را داشتند، سبزیجات و فیبر و کاروتن کمتری مصرف کردند، و مواد غذایی با چربی بالایی را استفاده کردند. به این نتیجه رسیدند که با چنین شرایطی به همین دلیل است که خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی در این افراد بالاتر بوده است.

همچنین مجددا قابل ذکر است که اکثریت آن هایی که دندان از دست داده بودند، علتش بیماری های دندانی، پوسیدگی یا بیماری پریودنتال، بوده است. درست است که با کشیدن دندان، بیماری پریونتال و عفونت آن رفع می شود، اما مشکلاتی که در پی داشتن دندان مصنوعی می باشد، پایان نمی یابد. در واقع با مشکلات دیگری نیز روبرو می شوند.

اینستاگرام