فرق کامپوزیت ونیر با لمینت سرامیکی
کامپوزیت ونیر با لمینت سرامیکی چه فرقی دارد؟
مهر ۲۲, ۱۳۹۶
لمینیت دندان در بارداری
لمینیت دندان در دوران بارداری!
مهر ۲۹, ۱۳۹۶

حقایقی درباره لامینت دندان که بدنیست بدانید!

حقایقی درباره لامینت های دندانی

حقایقی درباره لامینت های دندانی

چیزهایی که درباره لامینت های دندانی باید بدانید!

یکسری واقعیت ها هست که مرتبط با لامینت های دندانی یا پرسلین ونیرها می باشد. حتی ممکن است سوال بسیاری از بیماران هم باشد.

اولین مورد اینست که هرکسی نمی تواند ازلمینت دندانی استفاده کند. برای آن هایی که بهداشت دهانی خوبی ندارند، و مبتلا به مشکلات لثه ای درمان نشده هستند. یعنی عفونت دهانشان فعال می باشد، یا پوسیدگی شدید دندانی دارند، نسج دندان به کل از بین رفته است. به این افراد توصیه می شود که اصلا سراغ لامینت های دندانی نروند.

دومین مورد، از آنجایی که تقریبا ۰٫۵ میلی متر از دندان نیاز است تا تراشیده شود، پرسلین ونیرها به عنوان روش درمانی برگشت ناپذیری در نظر گرفته نمی شوند.

سومین مورد که گاها آماده کردن پرسلین ونیرها نیازی به بی حسی موضعی ندارد. گرچه، برای کسانی که خیلی حساس یا مضطرب می باشند، بی حسی موضعی توصیه می شود.

حقایقی درباره لامینت های دندانی

مورد چهارم اشاره به آماده شدن ونیر دارد که تقریبا یک هفته ای طول می کشد، گرچه ممکن است باز هم زمانش تغییر کند.

در مورد پنجم باید بگوییم که ممکن است بعد از گذاشتن لمینیت دندان به سردی و گرمی غذاها یا نوشیدنی ها حساس شوید. این امر کاملا طبیعی است و به خاطر مقدار کمی از سطح مینای دندان است که برداشته شده است. این حساسیت باید در طی چند روز بعد از گذاشتن ونیرها از بین برود.

قرار گیری ونیر لمینت دوباره یا با بیهوشی یا بدون بیهوشی در مورد ششم انجام می شود. این بار ویزیت طولانی تری خواهید داشت. این لمینت ها با رزینی که به نور حساس است، با استفاده از نور سفید، به دندان های شما وصل می شوند.

زمانی که ونیرهای لمینت روی دندان قرار گرفتند، دیگر در برابر هر نیرویی از مواد غذایی مقاوم هستند. پرسلین شبیه شیشه است، اما بسیار قوی تر اما شکننده تر از شیشه است. بنابراین باید از هرگونه فشار بیش از اندازه به آن ها پرهیز کنید. مثلا آجیل، پسته را با دندان نشکنید، آبنبات یا چیزهای سخت را با دندان نجوید. زیرا با فشاری که به دندان وارد می کنند، می توانند منجر به مشکلات جدی شوند.

اینستاگرام