لمینت دندان با وجود بیماری لثه
ونیر دندان یا ایمپلنت دندان با وجود بیماری لثه
آبان ۲, ۱۳۹۶
پرسلین ونیر یا کامپوزیت ونیر
کدام لامینت دندان بهتر است؟
آبان ۹, ۱۳۹۶

بلیچینگ لثه چیست؟

بلیچینگ لثه چیست

بلیچینگ لثه چیست

تابحال درباره بلیچینگ لثه شنیده اید؟!

برای داشتن دندان هایی زیبا و مرتب زمان زیادی می برد تا به لبخندی ایده آل و کامل رسید. لثه ها نیز بخشی از این تصویر هستند. در حقیقت، به عنوان قالب یا فریمی برای دندان ها به حساب می آیند.

به دلایل زیادی، برخی هستند که بافت لثه ای آن ها تیره تر از اطراف دندان می باشد. به خاطر اینکه لثه صورتی معمولا جذابیت بیشتری دارد. کسانی هستند که لثه های تیره، با لکه های سیاه بروی لثه شان دارند. به همین دلیل، دیپیگمنتیشن لثه یا بلیچینگ لثه را انتخاب می کنند. روشی در دندانپزشکی زیبایی که لثه ها را روشن تر و زیباتر می کند. همانند لمینیت دندان یا بلیچنگ دندان که برای پوشش نازیبایی های دندان مورد استفاده قرار می گیرند.

بلیچینگ لثه به چه صورت انجام می شود؟

دیپیگمنتیشن لثه نیز بلیچینگ لثه یا gingival depigmentation هم نامیده می شود. روشی در دندانپزشکی زیبایی که لثه های تیره و سیاه را روشن می کند. به این ترتیب زیبایی خاصی به لثه های شخص می دهد. بلیچینگ لثه روشی ایمن و موثر می باشد، به این ترتیب که یک لایه نازک از بالای لثه برداشته می شود، سپس رنگدانه های لثه تغییر چشمگیری پیدا می کند. این روش تحت بی حسی موضعی ، با لیزری خاص انجام می شود که تنها ناراحتی بیمار را به دنبال دارد. زمانی که بافت جدید لثه شکل می گیرد، بعد از این پروسه، مناطقی که تحت درمان بودند، نسبت به آن رنگ تیره، کاملا به رنگ صورتی می شوند.

بلیچینگ لثه چیست

به چه دلیل برخی depigmentation لثه انجام می دهند؟

به دلایل متعددی ممکن است لثه شخص تیره شود، از جمله :

  1. ژنتیک
  2. مصرف برخی داروها
  3. سیگار کشیدن
  4. مواد پرکردنی آمالگام

رنگ تیره لثه به دلیل زیادی ملانین ها می باشد؛ رنگدانه ای که پوست را تیره می کند. رنگ تیره لثه ضرورتا نشان دهنده بیماری یا اختلال خاصی نیست. در اکثر موارد، هیچ مورد بیماری یا دلیلی برای نگرانی نمی باشد. گرچه، اکثر مردم ترجیح می دهند تا لثه ای روشنتر و صورتی داشته باشند. به همین دلیل بلیچینگ لثه خیلی پرطرفدار است.

مزایای depigmentation لثه :

زمانی که این روش انجام می شود، نتایجی دائمی و سریع به دنبال دارد. مزیت اصلی آن، درمانیست که بیمار دریافت می کند و بعد از آن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند.

اینستاگرام