برداشتن کامپوزیت و لمینت سرامیکی
آیا لمینت سرامیکی و کامپوزیت می توانند برداشته شوند؟
مهر ۶, ۱۳۹۶
لومینیرز چیست
لبخندی دلخواه و زیبا با لومینیرز
مهر ۱۱, ۱۳۹۶

آیا دندان های شیری لامینت می شوند؟

لمینت دندان های شیری

لمینت دندان های شیری

پرسلین ونیر یا لامینت دندان چیست؟

پرسلین ونیرها پوسته های نازکی از جنس سرامیک می باشند که به طور مستقیم به روی دندان های جلویی و بالایی قرار می گیرند. یک انتخاب ایده آل است برای آن هایی که به دنبال لبخندی زیبا هستند. با ونیرها به عنوان یک جایگزین، دیگر دلیل نگرانی برای فاصله بین دندان ها یا دندان های لک شده، کج و نامرتب و غیره نمی باشد. با یک لامینت دندان به سرعت لبخند را به صورتتان برمی گردانید!

سوالی که در این بین پیش می آید، اینکه آیا دندان های شیری که آسیب دیده اند هم می توانند لمینت شوند؟

پروسه درمانی لمینیت سه مرحله یک، تشخیص و برنامه درمانی، دو، آمادگی، سه، باندینگ می باشد. در این بین اگر نوع دندان، شیری تشخیص داده شود، موضوع فرق می کند.

لمینت دندان های شیری

مثلا خانمی ۳۳ ساله مراجعه می کند و تشخیص داده می شود که دو دندان بالایی و جلویی اش شیری است. سوالش این است که آیا می تواند ونیر روی دندان های شیری انجام دهد؟! به طور کلی، ونیر کردن توصیه نمی شود. گرچه ممکن است این دندان ها با تاج هم ترمیم شوند، اما باید مطمئن شد ریشه سالمی دارند. گزینه دیگر کشیدن دندان است و ایمپلنت کردن آن می باشد. به گفته دندانپزشک توصیه می شود برنامه ای کامل برای رفتن نزد یک دندانپزشک زیبایی در نظر گرفته شود.

سوال دیگری که ممکن است پیش آید، اینکه آیا سن هم در ونیر دندان مهم است؟ حداقل سنی که می تواند برای ونیر کردن خوب باشید چه سنی است؟

برای سلامت دندان های جوانان، نباید سراغ ونیرهای سنتی یا Prepless رفت. اگر ونیر دندان روی جوانانی که رو به رشد می باشند، انجام شود، بعدها فرصت این را دارند که جایگزین های دیگر و بیشتری برای دندان هایشان داشته باشند. از لحاظ نظری آن هایی که در سن ۱۴ سالگی ونیر می کنند، در سن ۱۸ سالگی باید جایگزین کنند و دوباره در ۲۲ سالگی باید این کار تمدید شود. بهترین سن و ایمن ترین سن از ۱۸ سال به بعد می باشد.