تاثیر پوسیدگی دندان روی لمینت دندان
آیا لمینت دندان منجر به پوسیدگی دندان می شود؟
دی ۹, ۱۳۹۶
هموفیلی و دندانپزشکی
آیا دندانپزشکی زیبایی برای افراد هموفیلی خوب است؟
دی ۱۶, ۱۳۹۶

برای ترمیم دندان شکسته چه راه حل هایی هست؟

ترمیم دندان های شکسته

ترمیم دندان های شکسته

ترمیم دندان های شکسته به ۵ روش

دندان های شکسته شما به دلایل مختلف به این روز افتادند؛ یا ممکن است به دیوار بتنی خورده اید، یا یخ جویدید، یا آب نبات جویدید. اولین دفعه که دندان تان می شکند، مطمئنا می ترسید. اما نگران نباشید. دندان هایتان قابل ترمیم هستند و می توانند دوباره زیبایی را به صورتتان ببخشند.

سوالی که پیش می آید، آیا این دندان های شکسته قابل ترمیم هستند؟

خبر خوب این است که در صنعت دندانپزشکی زیبایی حتی دندان های شکسته یا آسیب دیده قابل ترمیم هستند. فقط درمانی که مناسب شما باشد توسط دندانپزشک مجرب و حرفه ای انتخاب می شود و روی شما صورت می گیرد. اما با این حال چندین گزینه درمانی پیش روی شما می باشد.

روش اول : دنتال باندینگ

کامپوزیت باندینگ راهی برای ترمیم دندان های شکسته، بدرنگ شده و بد شکل و کج شده مناسب می باشد. عمر کامپوزیت باندینگ بالای ۱۰ سال می باشد. در طی انجام باندینگ نیازی به بیهوشی نیست، مگر اینکه باندینگ برای حفره ای یا سوراخی در دندان دارد استفاده می شود.

روش دوم : لامینت کردن دندان

ونیرها یا لمینت دندان دندان را پوشش می دهند. دندانپزشک در مطب از پرسلین ونیر استفاده می کند، به دلیل اینکه نتایج قابل توجه و عالی را تولید می کند. ونیر نیز به دندان های جلویی وصل می شود، و ظاهر دندان را به کل تغییر می دهد. با مراقبت و توجه، ونیرها هم می توانند بالای ۳۰ سال عمر کنند.

روش سوم : روکش دندان

در صورتی که دندان هایتان شکسته یا خورد شده، و هنگام خوردن و آشامیدن احساس درد دارید، امکان دارد نیاز به روکش دندان باشد. تاج های دندان یکی از رایج ترین درمان های ترمیمی می باشند. روکش دندان دندان را کاملا پوشش می دهد و ظاهر آن را حفظ می کند. همچنین همانند دندان به عنوان یک پوشش قوی محافظت می کند. زمانی روکش می کنید، باعث می شود از افتادن و از دست دادن دندان جلوگیری شود. بدون روکش، دندان خراب قادر به تحمل فشار در برابر جویدن نیست.

ترمیم دندان های شکسته

روش چهارم : ترمیم ریشه یا عصب کشی

اگر شکستگی دندان تان به پالپ رسیده باشد، آن موقع دندان نیاز به ترمیم ریشه هم دارد. برخی اوقات بعد از ترمیم ریشه، روکش می تواند جایگزینی برای مقابله با شکستگی باشد. در این روش دندان خراب پاکسازی می شود و عصب دندان از بین می رود. این روش کمی دردناک می باشد. اما مشکلی نیست، چون در صورت بی حسی مشکل خاصی پیش نمی آید. در صورتی که احساس دندان درد، تورم، یا حساسیت در دندان تان داشتید، مطمئن باشید که به یک ترمیم ریشه نیاز دارید. در صورت درمان نکردن، منجر به آبسه دندان، تحلیل استخوان و دیگر مشکلات جدی می شوید.

روش پنجم : ایمپلنت دندان

در صورتی که شکستگی دندان به خط لثه رسیده باشد، دندان در این حالت نیاز به یک ترمیم طولانی مدت دارد. در این وضعیت دندان کشیده می شود و پس از آن ایمپلنت دندان صورت می گیرد. ایمپلنت دندان جایگزینی برای دندان های از دست رفته می باشد. به عبارتی نقش دندان طبیعی و واقعی تان را بازی می کند.

اینستاگرام