لمینت دندان یا روکش دندان
روکش های دندانی بهتر است یا لمینت ؟
آبان ۳۰, ۱۳۹۶
درمان فاصله بین دندان ها با لمینت
آیا مشکل فاصله بین دندان ها قابل حل است؟
آذر ۷, ۱۳۹۶

بعد از جرمگیری غذاهای شیرین نخورید!

مراقبت های بعد از جرمگیری دندان ها

مراقبت های بعد از جرمگیری دندان ها

بعد از جرمگیری دندان این موارد را رعایت کنید!

مراقبت های لازم بعد از جرمگیری دندان

بعد از جرمگیری دندان نیاز به رعایت یکسری نکات و نیز داشتن یک رژیم غذایی مناسب می باشد. نزد دندانپزشک مراجعه کرده اید، کار ترمیم ریشه و جرمگیری را انجام داده اید. همانند لمینت دندان که بعد از آن باید یکسری نکات را رعایت کنید، بعد از جرمگیری نیز باید یکسری نکات را در نظر داشته باشید.

حال مراقبت های لازم بعد از لمینت دندان چیست؟ آیا مراقبت های آن همانند مراقبت های بعد از جرمگیری دندان می باشد؟

بعد از لمینت دندان بسیار توصیه می شود که بهداشت دهان و دندان فراموش نشود و همانند روال قبل ادامه داد. برای داشتن یک لبخند زیبا خدمات زیبایی بسیاری می باشد. اما مهم مراقبت های بعد از آن می باشد، چه لمینت دندان باشد چه جرمگیری دندان و غیره.

اما بعد از جرمگیری دندان هم همانند لمینت دندان باید همچنان بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد. اما فقط این مساله نیست. بلکه باید یکسری نکات ریزتری را در نظر گرفت. به دلیل اینکه بعد از جرمگیری، دندان ها مقداری حساس می شوند، باید بیشتر مراقب بود. حال برای این موضوع چند نکته را به شما یادآوری می کنیم :

مراقبت های بعد از جرمگیری دندان ها

با دندان ها به آرامی رفتار کنید!

بافت دندان ها حال کمی از بین رفته اند. به عبارتی بخش قابل توجهی از پلاک های دندان برداشته شده و از بین رفته اند. در اولین هفته بعد از جرمگیری، انتظار یک لثه حساس را داشته باشید. موقع نخ دندان کشیدن و مسواک زدن، حواستان کامل باشد که زیاد به دندان ها و لثه فشاری وارد نکنید.

دهان تان را با آب و نمک شستشو دهید!

شستشوی دهان با آب و نمک چند مرتبه در روز می تواند لثه های ملتهب را تسکین دهد و بقایای مواد غذایی را که لای دندان مانده اند را پاکسازی کند. برخی مواقع بعد از جرمگیری، دندان ها به شیرینی جات حساس می شوند و شستشوی آب و نمک به این مساله کمک می کند.

اسنک ها یا میان وعده های شیرین را کمتر کنید!

احتمال خیلی زیادی دارد که بعد از جرمگیری حساسیت دندان ها نسبت به چیزهای شیرین و غذاها و نوشیدنی های اسیدی بالاتر رود. پاکسازی دندان از چنین موادی که اخیرا به دندان ها چسبیده اند، بسیار مهم است. سعی کنید خوردن چنین غذاهایی را محدود کنید، یا تا حد ممکن است قطع کنید. زیرا شانس التهاب دندان هایتان را بالاتر می برد.

ملاقات های دندانپزشکی را فراموش نکنید!

بعد از اینکه جرمگیری را انجام دادید، حواستان باشد که مرتبا نزد دندانپزشکی مراجعه کنید. مطمئن شوید که هیچ کدام از ملاقات هایتان را فراموش نکرده و از دست نمی دهید. در واقع با چنین ملاقات های مرتبی می توان از روند بهبود و سلامت دندان ها اطمینان پیدا کرد.