ونیر دندان یا ایمپلنت دندان با وجود بیماری لثه

لمینیت دندان در بارداری
لمینیت دندان در دوران بارداری!
مهر ۲۹, ۱۳۹۶
بلیچینگ لثه چیست
بلیچینگ لثه چیست؟
آبان ۶, ۱۳۹۶

ونیر دندان یا ایمپلنت دندان با وجود بیماری لثه

لمینت دندان با وجود بیماری لثه

لمینت دندان با وجود بیماری لثه

آیا با وجود بیماری لثه می توان ونیر دندان یا ایمپلنت دندان را انجام داد؟

اگر خیلی وقت است که دچار بیماری پیشرفته پریودنتال یا بیماری لثه هستید، مطمئن باشید رفته رفته روی زیبایی چهره تان تاثیر بسیار بدی نیز خواهد داشت. بیماری های لثه که پیشرفت می کنند، لثه دندان ها را به عبارتی پس می زند و جای مناسبی برای تجمع پلاک ها می شوند. تا حدی که به ریشه دندان می رسند. سپس چنین عارضه ای منجر به تشعیف استخوان ریشه دندان می شود. استخوان های حمایت کننده دندان ، که در این صورت دندان ها شل شده و حتی ممکن است بیفتند. بعد از تشخیص بیماری لثه ممکن است دلتان بخواهد کاری برای بهبود زیبایی ظاهر و دندان هایتان کنید. به عنوان مثال ایمپلنت دندان و ونیر ها.

گرچه مهمترین چیز اینست که بیماری پریودنتال کاملا از بین برود، درست قبل از اینکه شروع به هر روش دندانپزشکی زیبایی کنید. زمانی عفونت کاملا از بین رفت، می توان به فکر اصلاح دندان ها و ظاهرشان بود.

لمینت دندان با وجود بیماری لثه

ایمپلنت دندان :

ایمپلنت های دندانی جایگزین های همیشگی برای دندان های از دست رفته می باشند. همچنین از پروتزهای دندانی بسیار زیباتر هستند و در دندانپزشکی زیبایی امروزی، روش بسیار رایجی به حساب می آیند. ایمپلنت دندان شامل یک پایه تیتانیومی می باشد که با جراحی داخل استخوان فک جای می گیرد. سپس تاج دندان که بروی این پایه یا پیچ قرار می گیرد. رنگ آن کاملا طبیعی و به رنگ دندان هاست. در ضمن، به خاطر اینکه استخوان در اطراف تیتانیوم رشد می کند تا جای پایه را ایمن تر کند، بیمارانی که بیماری پیشرفته پریودنتال دارند، احتمال خطا در ادامه روند ایملپنت برای آن ها بالا می باشد. با وجود این، ممکن است علاوه بر تقویت استخوان برای قراردادن ایمپلنت، طول مدت و هزینه زیادی به همراه داشته باشد.

در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان، می توان به ادامه این کار و عمر ایمپلنت ها امید داشت.

ونیرها و لومینیرها :

ونیرها و لومینیر ها پوسته های سفارشی ظریفی هستند که به طور دائم روی دندان ها قرار می گیرند. هر دو به نظر مانند دندان ها طبیعی می باشند. فقط تفاوت لومینیر و ونیر در این است که ونیر نیاز به حذف مینای دندان دارد. لومینیرها از ونیرها نازک تر می باشند و معمولا نیازی به حذف مینای دندان نمی باشد.

ونیرها و لومینیرها تا ۱۰ الی ۲۰ سال عمر می کنند. این مورد بستگی به بهداشت دهانی و چکاپ ای مرتب دندانپزشک و پریودنتیست دارد. گرچه ونیر و لومینیر به خاطر بزرگ بودنشان، نخ دندان کشیدن را سخت می کنند. اما فراموش نکنید که هنگام مسواک زدن حتما بین دندان ها را تمیز  بشویید.

 

اینستاگرام