ایمپلنت دندان چیست
جلوه ای دیگر از زیبایی با ایمپلنت دندان!
مهر ۱۵, ۱۳۹۶
فرق کامپوزیت ونیر با لمینت سرامیکی
کامپوزیت ونیر با لمینت سرامیکی چه فرقی دارد؟
مهر ۲۲, ۱۳۹۶

لمینیت دندان بهتر است یا بلیچینگ؟

بلیچینگ دندان بهتر است یا لمینیت دندان؟

مقایسه بلیچینگ و لمینیت دندان

لمینیت دندان چه فرقی با بلیچینگ دندان دارد؟!

به گفته یک دندانپزشک خبره و متخصص در این زمینه، جای شگفت است که برخی بیماران از نتیجه بلیچینگ راضی نیستند. یا اینکه فکر می کنند بلیچینگ آن چیزی که آن ها می خواستند برآورده نکرده است. در صورتی که از بهترین مواد برای سفید کردن دندان یا به اصطلاح بلیچینگ استفاده می شود. اغلب بیماران یا مراجعه کنندگان بیشتر از انتظارشان می خواهند. لبخند ستاره های فیلم ها را می خواهند، و بیشتر به رنگ دندان توجه می کنند تا اینکه چقدر لبخندشان زیبا شده و تغییر کرده است.

شاید هم بخاطر این است که رنگ دندان در اولین نگاه بیشتر به چشم می آید و زیبایی را نشان می دهد. سخت تر از همه شناسایی رنگ، شکل، و هماهنگی دندان ها، در ارتباط با لب ها و صورت می باشد. با این حال، همه این اجزا به همان اندازه مهم هستند و به طور کلی روی زیبایی چهره بسیار تاثیر گذار می باشند. این بیماران بلیچینگ را با تاثیرگذاری کمتری نسبت به جایگزین های دیگر می بینند.

برای سفید کردن دندان، دندانپزشک سه گزینه دارد : بلیچ، کامپوزیت رزین، یا پرسلین ونیر. متاسفانه بیماران تمایل به بلیچینگ بیش از حد دارند. چون اکثرا اطلاعاتی که از کامپوزیت رزین و ونیر دارند، یا ناقص است یا صحیح نیست.

بلیچینگ دندان بهتر است یا لمینیت دندان؟

حال به تفاوت های این دو گزینه می پردازیم :

رنگ :

تاثیرات کوتاه مدت که در رابطه با این سه گزینه درمانی که مطرح کردیم قابل قیاس است. اما در نهایت همه این روش ها سفیدی دندان را به ارمغان می آورند. با این حال، کامپوزیت رزین نسبت به بلیچ طولانی مدت تر است و پرسلین نسبت به هر دوی آن ها ماندگاری بیشتری دارد. به خاطر اینکه بیماران ممکن است در طی یک سال نیاز به چند دوره درمان داشته باشند، بخاطر مصرف نادرست غذایی ازجمله مصرف قهوه، سیگار، و غیره. اگر کامپوزیت رزین به طور کامل و درست انجام شود، نسبت به لکه ها مقاوم است، اما باز گفته می شود پرسلین ونیر یا لمینیت دندان  از این دو مقاوم تر می باشد. تقریبا پرسلین به مدت ۱۵ سال عمر می کند. کامپوزیت ها نهایتا ۳ تا ۵ سال.

زمان و راحتی :

مردم می توانند دندانپزشک مخصوص خودشان را برای دندان هایشان انتخاب کنند، یا از روش های درمانی خانگی استفاده کنند. اولین قدم ملاقات با دندانپزشک است. در ادامه بعد از مشورت با دندانپزشک، به جهت سفید کردن دندان بلیچینگ انجام می شود، اما ممکن است دوساعتی زمان ببرد. برخلاف آن، ونیر نیاز به کمی آمادگی از قبل دارد و چند جلسه درمانی زمان می برد. بخاطر همین بسیاری از بیماران به زمان و راحتی در این موارد بسیار توجه می کنند.

هزینه : هزینه بلیچینگ در مطب گرانتر از روش های خانگی است. پس بهتر است اولین سرمایه گذاری را روی ونیرها کنید.

اینستاگرام