حقایقی درباره لامینت های دندانی
حقایقی درباره لامینت دندان که بدنیست بدانید!
مهر ۲۵, ۱۳۹۶
لمینت دندان با وجود بیماری لثه
ونیر دندان یا ایمپلنت دندان با وجود بیماری لثه
آبان ۲, ۱۳۹۶

لمینیت دندان در دوران بارداری!

لمینیت دندان در بارداری

لمینیت دندان در بارداری

آیا مادران باردار مجاز به لمینیت دندان در دوران بارداری هستند؟

لمینیت دندان یا ونیر دندان از جمله درمان های دندانپزشکی زیبایی می باشد که شامل پوشش قسمت خارجی دندان ها می شود. این نحوه درمانی می تواند برای سفیدتر کردن دندان ها، رفع فاصله بین دندان ها و یا پوشش دندان های دارای حفره استفاده شود. استفاده از پرسلین ونیرها یا لمینیت دندان در دوران بارداری به نظر ایمن می رسد. البته بسیاری از دندانپزشکان زیبایی معتقدند که باید تا بعد از تولد نوزاد صبر کرد. تنها عارضه جانبی که از لمینیت دندان در دوران بارداری دیده شده، ممکن است منجر به برداشتن ونیر تا زمان تولد شود، که در این صورت لثه ها حساس می شوند و به همین دلیل دچار خونریزی می شوند.

لمینیت دندان در دوران بارداری

در دوران بارداری، سلامت دندان ها و لثه یک نگرانی شایع به حساب می آید. جنین در حال رشد هرگونه کلسیمی را از بدن دریافت می کند، حتی دندان ها. چکاپ های مرتب دندانپزشکی در دوران بارداری به این دلیل نیاز است که از سلامت دندان ها مطمئن شد و مبادا کمبود کلسیم در بدن دیده شود. چکاپ پوشش ونیر دندان هم ممکن است به طور منظم انجام نشود. این هم می تواند یکی دیگر از نگرانی های شایع در دروان بارداری باشد. به همین خاطر باید قبل از انجام پرسلین ونیر با دندانپزشک مجربی مشورت شود.

استفاده از ونیرها در بیمار نیاز به مدت طولانی دراز کشیدن دارد. همین موضوع باعث محدودیت زنان باردار می شود تا از ونیر دندان اجتناب کنند. اگر خانم بارداری قادر به دراز کشیدن نباشد، باید ونیر دندان و کارهای دندانپزشکی زیبایی را به بعد از زایمان محول کند.

بخاطر اینکه ونیر دندان روشی زیبایی محسوب می شود، تنها دلیل برای انجام آن نیست. اگر پوسیدگی دندان داشته باشید، دندانپزشک ممکن است شما را از انجام ونیر دندان منصرف کند. به طور کلی، قبل از انجام لمینیت دندان نیاز به عکسبرداری می باشد. با عکسبرداری دندانپزشک می تواند درباره اینکه ریشه دندان نیاز به ترمیم دارد یا خیر، بهتر تصمیم بگیرد. حتی عکسبرداری دندان هم در دوران بارداری آن چنان ایمن نیست و نیاز است که با دندانپزشک در این باره مشورت شود.

اینستاگرام