مراقبت های بعد از جرمگیری دندان ها
بعد از جرمگیری غذاهای شیرین نخورید!
آذر ۴, ۱۳۹۶
علت خونریزی لثه
آیا با وجود خونریزی لثه می توان لمینت دندان کرد؟
آذر ۱۱, ۱۳۹۶

آیا مشکل فاصله بین دندان ها قابل حل است؟

درمان فاصله بین دندان ها با لمینت

درمان فاصله بین دندان ها با لمینت

بستن فاصله بین دندان ها با لمینت دندان :

برای بستن فاصله بین دندان ها چکاری می توان انجام داد؟

آپشن های زیادی برای درمان فاصله بین دو دندان می باشد. اما اول باید نگاهی به دندان ها انداخت که چرا چنین فاصله ای بین دندان ها به وجود آمده است.

علل فاصله بین دندان ها :

یکی از دلایل آن این است که فرم رشد دندان ها به این صورت بوده است و نمی توان هیچ دلیل خاصی برای مورد آورد.

دلیل دوم ممکن است یکسری دندان از دست داده باشید. یا اینکه اصلا درنیامده باشند، شاید هم وقتی خیلی بچه بودید، موقع افتادن، دندان را کشیده اید.

دلیل سوم می تواند به خاطر بیماری های لثه ای باشد. اگر می بینید که فاصله بین دندان هایتان کم کم دارد بیشتر می شود، و بالای ۴۰ سال هم هستید، ممکن است این مورد به خاطر بیماری های لثه باشد.

چه روش هایی برای حذف این فاصله می باشد؟

در صورتی که بیماری لثه ای شدیدی داشته باشید، هیچ یک از درمان ها روی دندان تان دوامی ندارد. دندان ها لق شدند و دوباره مان فضایی که بین دندان ها بود برمی گردد. پس اول باید به جهت درمان بیماری لثه نزد دندانپزشک مراجعه کرد. لثه هایتان چک شود، و معمولا هم توصیه می شود بهداشت دهان و دندان را جدی تر بگیرید. در کل، برای پیشگیری ابتدا باید درمان بیماری لثه اقدام کرد.

با در نظر داشتن سالم بودن لثه ها، ۲ آپشن برای حذف فاصله بین دندانهایتان دارید. یا باید دندان را حرکت داد که گپ بین دندانها بسته شود یا در غیر این صورت باید این گپ بین دو دندان را فراموش کرده و فاصله خالی را پوشش داد.

درمان فاصله بین دندان ها با لمینت

بستن گپ بین دندان های جلو با ارتودنسی :

منظور از حرکت دادن دندان ها ارتودنسی دندان می باشد. با بستن این فاصله، که از بریس ها استفاده می شود، حدودا ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد تا به نتیجه دلخواه رسید. در برخی موارد، این گزینه بهترین درمان می باشد. معمولا با چنین روشی فاصله ای که بسته می شود، تضمین شده است.

پرکردن گپ بین دندان ها با لمینت دندان و یا کامپوزیت باندینگ :

برای چنین کاری ۲ راه می باشد. راه سریع، ساده و ارزان تر استفاده از کامپوزیت باندینگ است. در این روش، هیچ تراشی به دندان داده نمی شود. دندانپزشک فقط از یک چسب بسیار قوی استفاده می کند تا کامپوزیتی که کاملا همرنگ دندان است را به دندان هایتان بچسباند.

اگر لازم باشد به اندازه یک میلیمتر مواد پرکننده به هر دندان روی هر طرفش چسبانده شود، باید به اندازه ۲ میلی متر دندان تراشیده شود. مزیت دیگری که این روش دارد این است که برگشت پذیر است. هیچ تغییر دائمی در آن ایجاد نمی شود.

راه دیگری که برای بستن فاصله بین دندان های جلو پیشنهاد می شود، استفاده از ونیر دندان یا لمینت دندان می باشد. اما با ونیر ممکن است این یک میلی متر کاهش یابد. اما کمتر از آن می باشد. زمانی که انجام شد، دندان برای همیشه تغییر می کند. تقریبا تا ۱۰ الی ۱۵ سال هم دوام دارد. بعد از آن نیاز است تا قبلی ها تعویض شوند و سری جدید روی دندان ها قرار گیرند.

با همه این ها بهترین راهی که برای فیکس کردن فاصله بین دندان ها پیشنهاد می شود، ارتودنسی است. به خاطر اینکه مینای دندانتان همچنان سرجایش است و هیچ آسیبی به آن ها نمی رسد.

اینستاگرام