آیا می توان دندان لمینت شده را بلیچینگ کرد؟

درمان لمینت شکسته شده
آیا لمینت شکسته را می توان درمان کرد؟
آذر ۱۸, ۱۳۹۶
اشتباهات رایج در لمینت دندان
شش اشتباه رایج در لمینت دندان
آذر ۲۵, ۱۳۹۶

آیا می توان دندان لمینت شده را بلیچینگ کرد؟

بلیچینگ دندان لمینت شده

بلیچینگ دندان لمینت شده

آیا دندان لمینت شده امکان بلیچینگ شدن دارد؟!

برخی از مراجعینی که دندان هایشان لمینت کرده اند، سوالشان این است که آیا می توانند دندان لمینت شده شان را بلیچینگ کنند؟!

به دلیل اینکه ممکن است بعد از مدتی ونیرهای دندان کمی تیره تر شوند، که می تواند به علت تغذیه ای باشد که دارید. آیا راه حلی برای سفید کردن آن ها و برگرداندن رنگ شان می باشد؟

پرسلین ونیر ها یا به عبارتی دندان لمینت شده همیشه رنگشان پایدار نیست.

بلیچینگ دندان لمینت شده

بلکه با تغذیه ای که دارید و نوشیدنی هایی که میل می کنید، ممکن است رنگ آن را تغییر دهد، اما اینطور نیست که لکه ها براحتی جذب آن ها شوند. اما با این حال می توانند کمی تحت تاثیر رنگدانه های غذا باشند و تاثیر کمی روی رنگ دندان داشته باشند. این مشکل کوچک قابل حل است و می تواند با ژل سفید کننده اکساید درمان شود. رنگ اصلی پرسلین به این راحتی تغییر نمی کند. مگر اینکه حس کنید کمی نسبت به قبل تیره تر شده باشد، و بخواهید چند درجه ای آن را روشن تر کنید. همچنین دندانپزشک معاینه می کند تا از وجود هرگونه نشتی یا مشکلی روی ونیر که منجر به تغییر رنگ آن می شود، اطمینان حاصل کند.

حال سوال اینست که بلیچینگ دندان در این حالت مجاز هست؟

با اطمینان خاطر می توانید دندان هایتان را بلیچینگ کنید. البته چنین کاری توسط دندانپزشک و با ژل بلیچینگی انجام می شود که روی ونیرها تاثیر بدی نداشته باشد. البته همانطور که اشاره کردیم، رنگ ونیرها به این راحتی تغییر نمی کند، فقط رنگ دندان های اصلی تغییر پیدا می کنند. پس توصیه ما براین است که قبل از انجام ونیر دندان، ابتدا بلیچینگ را انجام دهید. تقریبا ۲ هفته ای صبر کنید تا زمانی که رنگ ثابت شود و سپس ونیر دندان را انجام دهید. این گونه رنگ دندان ها نیز با ونیری که انجام می شود، کاملا تطابق دارد و همرنگ می باشند.

اینستاگرام