پرسلین ونیر ترمیمی
آیا ونیرها قابل تعویض هستند؟
آبان ۲۴, ۱۳۹۶
لمینت دندان یا روکش دندان
روکش های دندانی بهتر است یا لمینت ؟
آبان ۳۰, ۱۳۹۶

آیا بیماری های لثه در لمینت دندان موثر است؟

بیماری های لثه ای و لمینت دندان

بیماری های لثه ای و لمینت دندان

بیماری لثه و لمینت دندان :

تاثیر بیماری های لثه روی لمینت و یا ایمپلنت دندان :

در صورتی که در مرحله پیشرفته ای از بیماری های لثه می باشید، مطمئن باشید که به طور چشمگیری روی زیبایی دندان های شما تاثیر خواهد گذاشت. به خاطر اینکه با پیشرفت بیماری های لثه رفته رفته لثه تحلیل می رود و پلاک های دندان راحت تر می توانند به ریشه دندان برسند.

این بیماری منجر به تضعیف لثه و استخوان های اطراف دندان می شود. استخوان های حمایت کننده ای که دندان را لق می کنند و سرانجام می افتند. بعد از ابتلا به بیماری لثه ممکن است به فکر این بیفتید که ظاهر دندان هایتان را تغییری دهید. با ایمپلنت دندان و لمینت دندان در تهران که از جمله گزینه های مهم و بزرگ هستند، برای زیبایی ظاهری بیماران استفاده می شوند.

با این حال، مهمترین چیز این است که بیماری پریودنتال یا لثه به صورت فعال قبل از اینکه خدمات دندانپزشکی زیبایی را انجام دهید، درمان می شود. زمانی که عفونت کاملا از بین رفت، نوبت به بهبود ظاهر دندان هایتان می رسد.

بیماری های لثه ای و لمینت دندان

ایمپلنت دندان :

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان جایگزین دندان های دائمی می باشند که توسط پریودنتیست بررسی و انجام می شود. دنتال ایمپلنت ها نسبت به پروتزهای دندانی بیشتر جنبه زیبایی دارند و روش رایج و شایعی در دندانپزشکی امروزی به حساب می آیند. ایمپلنت دندان شامل یک پایه تیتانیومی می باشد که با جراحی داخل فک قرار می گیرد. بعد از آن تاج دندان بروی پایه تیتانیومی قرار می گیرد. این دندان کاملا رنگ طبیعی دارد و به رنگ دندان های طبیعی نزدیک است. به دلیل انکه اطراف پایه تیتانیوم استخوان رشد می کند، بیمارانی که بیماری پیشرفته پریودنتال دارند، اکثرا ایمپلنت موفقیت آمیزی نخواهند داشت.

ونیرها و لومینیرها :

ونیرها و لومینیرها هم پوسته های پرسلین نازکی هستند که سفارشی ساخته می شوند و به طور دائمی بروی دندان قرار می گیرند. هردو همانند دندان های طبیعی به نظر می رسند و شباهت بقیه دندان ها را خواهند داشت. فرق بین ونیر ها و لومینیرها در این است که ونیرها نیاز به حذف بخشی از مینای دندان را دارند تا براحتی روی دندان قرار گیرند. لومینیرها هم نازک تر از ونیرها هستند و معمولا نیاز به حذف مینای دندان نمی باشد.

بعد از اینکه دندان ها برای ونیرکردن آماده شدند، قالب دندان ساخته می شود و به آزمایشگاه فرستاده می شود تا ونیر مربوطه ساخته شود. سپس به طور دائمی روی دندان ها قرار می گیرند.

ونیر دندان می تواند تا ۱۰ الی ۲۰ سال روی دندان به شرط رعایت مرتب بهداشت دهان و دندان بماند. همچنین شرط دیگر چکاپ منظم نزد پریودنتیست می باشد. فقط ونیر و لومینیر مشکلی که دارند کمی بزرگتر به نظر می رسند و شاید نخ دندان کشیدن را برایتان سخت تر کنند. اما با این حال سعی کنید دندان ها را مرتبا مسواک زده و بین آن ها را تمیز کنید.