بهترین سن لمینت دندان
بهترین سن لمینت دندان چه موقع است؟
آبان ۱۸, ۱۳۹۶
پرسلین ونیر ترمیمی
آیا ونیرها قابل تعویض هستند؟
آبان ۲۴, ۱۳۹۶

انواع روکش های دندان

انواع روکش های دندانی

انواع روکش های دندانی

انجام انواع روکش های دندانی در کلینیک لمینت دندان دکتر کشاورزیان :

بسته به شرایط و مراقبت های دهان و دندان در هر زمانی، دندانپزشک انواع مختلفی از خدمات دندانپزشکی زیبایی را ارائه می دهد. با وجود مراقبت از دندان ها و تمیز کردن دندان ها، ترمیم پوسیدگی ها و پرکردن، و نیز باندینگ ها چندین جلسه زمان می برند انجام شوند. شامل متد هایی که در حال حاضر رایج هم هستند و راحت قابل انجام می باشند. به علاوه ترمیم ریشه دندان و کشیدن دندان عقل، روکش های دندانی اغلب نیاز می شوند و تقریبا به یک شکل هم می باشند. قبل از اینکه تفاوت بین انواع روکش های دندانی را بدانید، بهتر است به عملکردی که خواهند داشت فکر کنید.

روکش های دندانی :

روکش دندان یک شی پروستیتک ثابتی می باشد که به روی دندان قرار می گیرد. تنها یک دندانپزشک می تواند آن را از جایی که قرار گرفته خارج کند. هدف اصلی از روکش کردن دندان، پوشاندن دندان آسیب دیده می باشد، اما آن را نیز قوی تر می کند، ظاهرش را به کلی تغییر می دهد و در دهان همتراز می شود.

روکش ها از جنس دندان ها یا دندانی ساخته می شود که قرار است پوشش داده شود. قبل از ساخت روکش، دندانپزشک باید اول مقداری از سایز دندان را کاهش دهد، بنابراین می توان روکش را فیت و هم اندازه دندان برداشت. دندانپزشک تان ممکن است یک روکش موقتی را روی دندان قرار دهد تا زمانی که روکش دائمی ساخته شود.

انواع روکش های دندانی

انواع روکش های دندانی :

انواع مختلفی از روکش دندانی می باشد که عبارتند از :

سرامیک : این نوع روکش برای بازیابی دندان های جلو استفاده می شوند و به خاطر اینکه همرنگ دندان های طبیعی هم می باشند، طرفدار دارند. این روکش دندانی از جنس پرسلن می باشد.

پرسلن با پایه فلز : این روکش اتصال قوی تری نسبت به پرسلن معمولی دارد. به خاطر اینکه به یک ساختار فلزی وابسته است. همچنین بسیار هم بادوام می باشد.

آلیاژهای طلا : این نوع روکش دندانی ترکیبی از طلا، مس و دیگر فلزات می باشد. به علاوه اتصالی که به دندان دارد، شکسته نمی شود و به این راحتی از دندان کنده نمی شود.

آلیاژهای با پایه فلز : این روکش دندان از فلزی ساخته شده است که در برابر خوردگی مقاوم است، و بسیار هم قوی است. همچنین حداقل میزان سالم بودن دندان تا زمان برداشتن روکش را فراهم می کند.

طول عمر روکش های با آلیاژ فلزی و طلا بهتر است، زیرا روکش های پرسلن معمولا مقاومت کمتری دارند. اگر زیر فشار زیادی قرار بگیرند، می شکنند. باز به نسبت آن ها، روکش های با پایه فلزی بهتر است.

اینستاگرام