بلیچینگ لثه چیست
بلیچینگ لثه چیست؟
آبان ۶, ۱۳۹۶
مراقبت از دندان لمینت شده
مراقب دندان های لمینت شده تان باشید!
آبان ۱۳, ۱۳۹۶

کدام لامینت دندان بهتر است؟

پرسلین ونیر یا کامپوزیت ونیر

پرسلین ونیر یا کامپوزیت ونیر

مزایای روکش پرسلین ونیر :

پرسلین ونیر ها مزایای زیادی نسبت به کامپوزیت ونیر دارند، عبارتند از :

پرسلین ونیرها با دوام تر هستند. با اینکه روکش های پرسلین نازک هستند و تقریبا بین ۰٫۵ تا ۰٫۷ میلی متر ضخامت دارند. زمانی هم که به ساختار دندان متصل می شوند، بسیار محکم تر به نظر می رسند. پرسلین ونیرها تا چندین سال دوام دارند، معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ سال، در صورتی که به خوبی از آن ها مراقبت کنید. با رعایت بهداشت دهان و دندان و ترک عادت جویدن یخ می توانید عمر پرسلین ها را بیشتر کنید.

پرسلین ونیر ها ظاهر طبیعی ای از دندان می سازند. از جمله خاصیت های آن، شفافیت پرسلین ها می باشد که به ونیرها اجازه می دهد تا  ویژگی خاصی از بازتاب نور روی مینای دندان داشته باشند. ویژگی که به نسبت کامپوزیت رزین برتر می باشد.

پرسلین ونیر یا کامپوزیت ونیر

پرسلین ونیر دربرابر لکه ها مقاوم است. برخلاف دیگر باندینگ های دندانپزشکی، پرسلین به نظر صاف و غیر قابل نفوذتر می رسند. چه مایعات سیاه رنگ باشد یا غذاهای رنگی.

معایب پرسلین ونیر نسبت به کامپوزیت رزین می باشد؟

پرسلین ونیرها در آزمایشگاه ساخته می شود و بنابراین نیاز به حداقل دو بار ویزیت دارند. مقدار مناسب و کافی از سطح دندان برداشته می شود تا به کامپوزیت رزین برای قرارگیری به شکل مورد نظر روی دندان استفاده شود. سپس باندینگ انجام می شود. بعد از آن کامپوزیت رزین اضافه می شود. بعد از همه این ها نور به کامپوزیت دندان تابیده می شود. تقریبا همه موارد تمام می شود و در آخر نیز پولیش یا جلا داده می شود.

پرسلین ونیرها از کامپوزیت ونیرها گران تر هستند. برای گذاشتن ونیرها نیاز به زمان زیادی و تخصص بیشتری می باشد. همچنین منابعی نیاز دارد که طیق آن ساخته شوند و به دندان وصل شوند.

پرسلن ونیرها قابل ترمیم نیستند. اگر پرسلن ونیر دندان تان شکست، باید جایگزین شود.

اینستاگرام